×

Chciała pozbyć się okropnego bólu zęba bez wizyty u dentysty. Jej trik okazał się w 100% skuteczny!

Próchnica to główne źródło bólu zębów. Spowodować ją mogą bakterie, cukry i podatność organizmu na tego typu ubytki.

Dzięki podanym niżej metodom, możesz pozbyć się bólu zęba.

Pamiętaj jednak o tym, że te sposoby nie zastąpią wizyty u stomatologa.

1. Stosowanie oleju kokosowego.

Zmniejsza ilość bakterii w jamie ustnej, a tym samym zmniejsza ryzyko zakażenia zębów. Dwie łyżki oleju umieść w ustach i płucz jamę przez kilka minut. Likwiduje także nieświeży oddech i rozjaśnia zęby.

1

2. Imbir.

Zanurz świeży imbir na chwilę w wodzie, a następnie płucz płynem gardło.

imbir

3. Czarna herbata.

Czarna herbata może zmniejszać obrzęk i tymczasowo łagodzi ból ze względu na obecność taniny.

czarnaherbata

4. Czosnek.

Najlepszy rezultat uzyskuje się, gdy żuje się jeden lub dwa ząbki czosnku. Można także ząbek czosnku (lub sproszkowany czosnek) wymieszać z solą kuchenną. Następnie umieścić bezpośrednio na zainfekowanego zęba. Powtarzaj przez kilka dni.

czosnek

5. Liście Guawy.

Wystarczy żuć 2 lub 3 liście guawy. Możesz także wrzucić 2 – 3 liście do wrzącej wody, dodać trochę soli i gdy mikstura ostygnie, stosować ją jako płyn do płukania.

6. Liście mięty pieprzowej.

Skutecznie złagodzisz ból, gdy będziesz żuć świeże liście. Nie przejmuj się, gdy będziesz mieć dostęp tylko do suszonych – one także się genialne sprawdzą.

mieta

7. Sól i pieprz.

Mają silne właściwości antybakteryjne. Wymieszaj w równych proporcjach dwie przyprawy i dodaj do nich wodę. Zastosuj gotową pastę na problematycznego zęba, a po kilku minutach wypłucz jamę ustną.

8. Kostki lodu.

Kostki umieść w ręczniczku i przyłóż do szczęki lub policzka. Można również umieścić zgniecione kostki lodu w ustach lub płukać gardło lodowatą wodą przez kilka minut.

lod

9. Goździki.

Jest to bardzo skuteczny lek przeciwbólowy. Zmiażdż dwa goździki i wymieszaj je z oliwą lub olejem roślinnym. Zastosuj na bolące miejsce. Ponadto można również przepłukać usta mieszanką z goździków, kropli oleju i wody.

gozdziki

10. Cebula.

Cebula jest bardzo dobra w łagodzeniu bólu zęba, ponieważ zawiera silne właściwości antyseptyczne i antybakteryjne. W celu zmniejszenia bólu wystarczy żuć surową cebulę przez kilka minut.

cebula

11. Kurkuma.

Przygotuj gęstą papkę, łącząc kilka kropli oleju musztardowego z pół łyżeczki kurkumy w proszku. Włóż do jamy ustnej i trzymaj przez 15 minut, następnie wypluj. Regularnie powtarzaj tę procedurę, aby złagodzić ból.

kurkuma

12. Sól w ciepłej wodzie.

Słona woda sprawdza się idealnie jako płyn do płukania jamy ustnej. Zmniejsza obrzęk zęba i stan zapalny.

Może Cię zainteresować

zamknij