×

Naturalny sposób na odstraszenie robaków. Więcej nie zobaczysz ich w swoim domu

Kiedy ktoś był zachwycony mrówkami lub pchłami grasującymi w domu? Odpowiedź jest prosta, NIGDY.

Choć łatwo się ich pozbyć, to nikt nie chce wdychać toksycznych oparów chemicznych preparatów. Na szczęście istnieją sprawdzone metody, do których wystarczy użyć bardziej naturalnych środków.

Niepożądanych gości można się pozbyć za pomocą boraksu.

fabrykaognia

Kwas borowy używany był od dziesięcioleci. Doskonale sprawdza się w zwalczaniu szkodników i jest naturalną substancją, która znajduje się choćby w wodzie morskiej. Z kolei boraks to chemiczny kuzyn kwasu borowego i jest równie skuteczny, a jednocześnie znacznie tańszy i bezpieczniejszy. Nigdy nie wiadomo kiedy owady spróbują się wprowadzić!

Karaluchy

youtube

Karaluchy to jedne z najtrudniejszych to wytępienia szkodników jakie występują na naszej planecie. Jednak jak wszystko co żyje, można je unicestwić. Boraks to jak kryptonit na karaluchy. Wystarczy ugotowane żółtka z jajek zmieszać z boraksem i dodać cukru, by mieszanka miała konsystencję ciasta. Teraz ostatni posiłek dla karaluchów rozmieść w strategicznych miejscach w domu i gotowe. Już wkrótce karaluchy przestaną być twoim problemem.

Mrówki

youtube

Nie potrzeba całego wojska, by pozbyć się armii mrówek zajmującej terytorium twojego domu. Jak wiadomo, mrówki kochają cukier. Wystarczy przygotować słodką pułapkę dla królowej i pożegnać się z mrówkami. Zmieszaj ¾ szklanki cukru z ¼ szklanki boraksu. Zamiast cukru możesz użyć miodu lub syropu klonowego. Teraz poluj na swojego wroga i pozostaw przysmak tak, by pracownice zaniosły go swojej królowej. Jeśli eliminujesz szkodniki w ogrodzie, użyj pokrywki, by nie uszkodzić roślin.

Pchły

youtube

Również w zwalczaniu pcheł, boraks okazuje się długoterminowym środkiem. Po pierwsze, musisz dokładnie wysprzątać dom. Pchły często chowają się w trudno dostępnych i ciemnych miejscach. Koniecznie sprawdź pod meblami czy przypadkiem tam nie znajdują się nieproszeni goście. Teraz posyp boraksem strategiczne miejsca. Dywan, kanapa, kąty pokoju, wszędzie, gdzie mogą ukrywać się pchły. Pamiętaj, by trzymać zwierzęta i dzieci z dala od białego proszku, gdyż jest dla nich niebezpieczny. Pozostaw boraks, by mógł roztoczyć swój czas przez przynajmniej 36 godzin, a następnie odkurz. Gwarantujemy, że oprócz boraksu z dywanu, pozbędziesz się również pcheł. Tych martwych.

Może Cię zainteresować

zamknij