Bransoletki przyjaźni – przewodnik: jak zrobić bransoletkę z muliny? - Genialne
×
Wirtualna Polska

Bransoletki przyjaźni – przewodnik: jak zrobić bransoletkę z muliny?

Bransoletki z muliny nadal są ogromnie popularne, co wynika przede wszystkim z ich znaczenia; często nazywane są bransoletkami przyjaźni. Ich zaletą jest to, że bez trudu można wykonać je samodzielnie, wystarczy nauka podstawowej techniki i oczywiście posiadanie wszystkich niezbędnych materiałów.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zanim przejdziemy do tego, jak zrobić bransoletkę z muliny, musimy zastanowić się, w jakim celu ma być zrobiona. To wpływa na wybór kolorów muliny, ale również formę samej bransoletki. Dostępne są rozmaite wzory, które jednak nie wymagają znajomości dodatkowych technik; zazwyczaj wystarczy umiejętność robienia podstawowych supełków połączona z dobrym rozplanowaniem pracy. Zanim więc zadamy sobie pytanie, jak zrobić bransoletkę z muliny krok po kroku, musimy właściwie przygotować się do tej pracy.

Wybór muliny do bransoletki przyjaźni

Mulinę, czyli podstawowy materiał niezbędny do wykonania bransoletki, można obecnie kupić w pasmanteriach zarówno stacjonarnych, jak i internetowych – w tych drugich może być ona nieco tańsza oraz dostępna w większej gamie kolorów, należy jednak mieć na uwadze, że trzeba będzie na nią trochę poczekać. Najlepiej jest zakupić kilka różnych motków muliny, a potem łączyć kolory zgodnie z naszymi potrzebami; do bransoletek przyjaźni warto wybierać barwy dla nas ważne albo po prostu takie, które będą dobrze razem wyglądały. Prócz muliny, aby zrobić bransoletkę przyjaźni, potrzebujemy również agrafki oraz nożyczek – jak również sporej dozy cierpliwości.

jak zrobić bransoletkę z muliny

Jak zrobić bransoletkę z muliny – krok po kroku

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Podstawową bransoletkę z muliny można wykonać w oparciu o kilka metod wiązania supełków – dzierganie takiej bransoletki to nic innego jak wiązanie supełków w odpowiedni sposób. Można je wykonywać w lewo bądź w prawo, a także w obu tych kierunkach w sposób zwrotny. Wybór metody jest zależny jedynie od tego, jaki wzór chcemy stworzyć. Sprawdźmy, jak zrobić bransoletkę z muliny krok po kroku:
1. Wybierz odpowiednie kolory – na początek dwa – następnie utnij po trzy kawałki muliny z każdej barwy; kawałki powinny mieć ok. metra, aby nie było potrzeby ich przedłużania.
2. Złap za końce z jednej strony i zawiąż spory supeł, zostawiając jednak nitki do wykończenia. Następnie przebij go agrafką i przyczep np. do nogawki spodni, obrusu czy narzuty – aby ułatwić sobie pracę i uczynić ją wygodniejszą.
3. Rozdziel mulinę tak, aby po obu stronach były trzy nitki w takim samym kolorze. Zwiąż jedną stronę z drugą, aby stworzyć mniejszy supełek rozpoczynający pracę.
4. Wiąż supełki, zaczynając do zewnętrznej części – zawsze na sąsiedniej nitce. To, jak będziesz je wiązać, zależy od wybranego wzoru – wiele z nich znajdziesz w internecie wraz z instrukcjami, jak należy robić bransoletkę z muliny.
5. Co jakiś czas mierz pracę; gdy uzyskasz odpowiednią długość właściwą dla nadgarstka, znów zrób supeł i zakończ pracę np. specjalnymi zaczepami albo warkoczykami.

Jak zrobić bransoletkę z muliny z napisem?

Zazwyczaj chcemy się dowiedzieć, jak zrobić bransoletkę z muliny z imieniem – w końcu bransoletki przyjaźni są bardzo personalne. W takim przypadku dobrze jest wybrać więcej nitek muliny, aby bransoletka była szersza. Napis będzie robiony jednym kolorem – musi się on dobrze odróżniać od reszty. Warto również rozplanować pracę, aby bransoletka z muliny nie okazała się zbyt wąska czy za krótka na nasz napis; najlepiej jest rozrysować sobie układ literek, a następnie przekładać go na rzeczywistą pracę, co da dobre efekty.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować