×

Tysiące kobiet goli sobie twarz za pomocą małej brzytwy. To nowy kosmetyczny trend

Od dłuższego czasu wiele Polek jest zakochanych w kosmetykach azjatyckich. Zachwyciłyśmy się nie tylko maskami w płacie, ale również musami aloesowymi czy balsamami w kształcie jajek. Porcelanowe i wręcz idealne twarze Koreanek, sprawiają, że kobiety z całego świata są wręcz zazdrosne o ich wygląd i starają się podobnie dbać o swoje cery. Podążając za kolejnymi trendami warto przyjrzeć się nowości czyli goleniu twarzy.

Okazuje się, że Azjatki nie tylko stosują kilkuetapową pielęgnację twarzy (od demakijaż, peeling twarzy, tonik i kremy), ale również depilację całej twarzy przy pomocy małego nożyka, który wygląda jak brzytwa. Każdy z nas z pewnością zauważył na swojej twarzy miękki meszek, będący dla wielu defektem. Nawet sama Marilyn Monroe i Elizabeth Taylor stawiały na usuwanie delikatnego owłosienia twarzy, lecz z pewnością nie wiedziały one o metodzie, które obecnie staje się hitem.

Przede wszystkim Koreanki usuwają meszek z całej twarzy, w celu poprawienia wyglądu podkładu. Osoby, które zdecydowały się na zabieg użycia brzytwy potwierdzają, że fluid po zastygnięciu scala się lepiej z odcieniem twarzy oraz staje się bardziej matowy

youtube.com

Golenie twarzy wykonuje się specjalnym malutkim nożykiem, który zbiera nawet te niewidoczne włoski i sprawia, że skóra staje się gładsza oraz bardziej odżywiona. Po goleniu skóra staje się czerwona, dlatego też warto odczekać kilkadziesiąt minut przed nałożeniem podkładu. Wiele kobiet decyduje się na golenie twarzy „na sucho”, jednak jeśli chcesz spróbować brzytwy i masz wrażliwą i delikatną skórę, warto użyć toniku. Po skończonej czynności możesz zastosować również krem po goleniu.

youtube.com

Największą obawą kobiet, które chcą usunąć owłosienie z twarzy, jest odrastający zarost, który może stać się ciemniejszy i grubszy. Dermatolodzy twierdzą jednak, że na tempo wzrostu i kolor włosów wpływa ilość mieszków włosowych oraz inne czynniki tj. hormony i dobór diety.

Obecnie trend ten nie jest jeszcze zbyt znany i w polskich sklepach nie można znaleźć nożyków do golenia twarzy, jednak jeśli zdecydujesz się wypróbować tę metodę, z pewnością trafisz na damskie brzytwy na internetowych aukcjach i portalu aliexpress.

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij