×

Ta stara tubka po lekach wygląda na bezużyteczną, ale może uratować życie. Robię to dziś wieczorem!

Ulubione powiedzenie mojej mamy to: „Nigdy nie wiesz!”. Odnosi się ono do wszystkiego: rolki papieru toaletowego z tyłu samochodu, dodatkowej pary butów w torebce, gaśnicy w każdym pomieszczeniu domu – nie ma końca jej „nigdy-nie-wieszości”.

Jako, że nigdy nie słuchałam jej jak byłam dzieckiem, często musiałam uczyć się na własnej skórze, że mamusie zwykle mają rację. Naprawdę nigdy nie wiesz i często będziesz żałować, że nie byłeś bardziej przygotowany.

Dlatego, kiedy zobaczyłam ten wspaniały projekt, od razu pomyślałam o mojej mamie. Pokochałaby go i nosiłaby dosłownie wszędzie. Dlaczego? Jest to idealny, kieszonkowy zestaw ratunkowy. Będziesz sobie wdzięczny, że trzymałeś te stare buteleczki po lekach, bo „nigdy nie wiadomo”, kiedy będziesz potrzebować tych ratujących życie niezbędników. Większość z materiałów jest bardzo tania, a nawet rozdawana za darmo! Za niewiele pieniędzy i wysiłku, będziesz gotowy na każdą sytuację.

Usuń etykietę ze swojej buteleczki, a następnie wyczyść ją naprawdę dobrze. Zorganizuj takie rzeczy:

1

1. Oświetlenie awaryjne. Malutka latarka idealnie pasuje do butelki na pigułki. W przypadku braku prądu lub innej losowej sytuacji, będziesz zadowolony z odrobiny światła.

2

2. Zapałki. W przypadku gdy trzeba zapalić świeczkę lub rozpalić ogień, musisz być przygotowany.

3

3. Draska. Przy pomocy kleju przymocuj ją do wnętrza pokrywy butelki. W ten sposób będziesz mieć wygodne miejsce do rozpalania swoich zapałek.

4

4. Miniaturowa zapalniczka. To jest dobra alternatywa w przypadku gdy do zapałek dostanie się wilgoć lub, gdy potrzebujesz dodatkowego oświetlenia.

5

5. Cukierek. Jeśli jesteś na długiej wędrówce, stężenie cukru we krwi może zacząć spadać, co jest szczególnie niebezpieczne dla chorych na cukrzycę. Jeden cukierek może uratować życie!

6

6. Folia aluminiowa. Mały kawałek folii aluminiowej ma setki różnych zastosowań, takich jak utrzymanie ciepłego jedzenia, naprawa elektroniki, lub wykorzystanie jej do wezwania pomocy.

7

7. Agrafki. Choć nie jest to oczywiste, agrafki są niezbędne! Można nimi przymocować gazę wokół rany, coś powiesić lub – gdy są wysterylizowane – wyciągnąć drzazgę.

8

8. Chusteczki do dezynfekcji rąk. Dezynfekcja jest bardzo ważna dla przeżycia. Oczyść ranę jedną z tych małych chusteczek, a następnie zabezpiecz ją.

9

9. Maść. Tubka może okazać się za wielka dlatego weź słomkę, przetnij ją do rozmiaru buteleczki i wypełnij maścią, a następnie uszczelnij końce.

10

10. Bandaże. Gdy rana jest wysterylizowana i zabezpieczona maścią/antybiotykiem, trzeba unikać brudu. Bandaże są idealne ze względu na ich elastyczność.

11

Teraz trzeba wszystko starannie zapakować do pojemnika.

12

Jeśli zostanie dodatkowe miejsce w Twojej tubce, możesz rozważyć zapakowanie następujących elementów: haczyk wędkarski, żyłka wędkarska, paski taśmy klejącej, gazy, pęseta i mały scyzoryk.

13

Teraz masz kompletny zestaw ratunkowy, który zajmuje bardzo mało miejsca. Jest idealnie dopasowany do torebki, plecaka, czy nawet kieszeni w spodniach.

14

Może Cię zainteresować

zamknij