6 sposobów, aby czuć komfort podczas chodzenia w szpilkach. Koniec z bolącymi stopami!

Noszenie wysokich obcasów czasami może przypominać tortury. Oczywiście, każda kobieta dobrze wygląda w szpilkach – to właśnie dzięki nim czujemy się kobieco, a nasze nogi wyglądają na dłuższe, jednak żadna z nas nie wygląda dobrze, kiedy nie może zrobić kroku ze względu na niewygodne buty.

Ulgę przyniesie zmiana obuwia lub krótki odpoczynek, jednak jeśli nie masz szansy na którąś z tych opcji i musisz sobie poradzić z chodzeniem na obcasach przez długi dzień, możesz użyć plastrów na odciski lub specjalnych wkładek do butów. Mimo to nie zaszkodzi mieć jeszcze kilku asów w rękawie. Jeśli często cierpisz z powodu bolących stóp, a uwielbiasz chodzić na wysokich obcasach, przy kupowaniu butów zwróć uwagę na poniższe triki!

#1 Odpowiedni materiał

Buty wykonane z miękkiej skóry, nylonu lub specjalnych syntetyków mogą sprawić, że chodzenie na wysokich obcasach będzie przyjemniejsze. Przede wszystkim takie buty lepiej dopasowują się do kształtu stopy i nie będą powodować obrzęków.

#2 Pora na zakupy

Wielu specjalistów zaleca kupienie butów o połowę lub nawet cały rozmiar większe. Dobrą taktyką jest również wybranie się do sklepu w godzinach popołudniowych, wtedy też nasze stopy będą bardziej opuchnięte i zmęczone, a dzięki temu lepiej dopasujemy odpowiedni rozmiar obcasów. Jeśli zazwyczaj nosisz 38, możliwe że buty w rozmiarze 38,5 okażą się lepsze.

#3 Krój buta

Wiem, że kupowanie tanich szpilek w sieciówce jest kuszące (nie oszukujemy się cena i dostępność modelu jest bezkonkurencyjna!) jednak jeżeli faktycznie masz problem z kupieniem idealnego obuwia, lepiej zainwestować w buty, które będą idealnie pasować do Twojej stopy. W sieciówkach znajdziesz buty produkowane na szeroką skalę, dlatego czasami lepiej wybrać się do droższego i mniej znanego butiku i zapłacić trochę więcej. Pamiętaj, że chodzi tutaj o wygodę, ale również zdrowie Twoich stóp i pleców! Pamiętaj, że buty z wycięciem od wewnątrz lub bez palców będą mniej stabilizować Twoje stopy.

#4 Dobre, twarde podeszwy

Kupując buty postaraj się wybrać takie, które mają wykonane są z korka lub rafii. Zapewnią one miększe podłoże dla stopy, dzięki czemu nie będziesz odczuwać bólu pięty czy palców, podczas długiego dnia w wysokich szpilkach.

#5 Uważaj na paski

pinterest.com

Jeśli chcesz kupić sandałki na obcasie, to pamiętaj, że paski przy palcach mogą nie najlepiej stabilizować Twoją stopę. Szpilki z paskami przy kostce będą pomagać utrzymać stopę bezpiecznie na obcasie, zapewniając kostkom i łydkom stabilność podczas poruszania się. Paski mogą również zapobiegać przesuwaniu się stopy w butach, co jest przydatne, jeśli masz skłonność do tworzenia się pęcherzy lub problemy z nadpotliwością.

#6 Wysokość obcasa

youtube.com

Kupując szpiki lub buty na platformie zawsze oblicz odpowiednią wysokość obcasa. Sprawdź jaką długość ma Twoja stopa a następnie przelicz czy 10-centymetrowe obcasy na pewno będą dla Ciebie najlepsze. O tym triku przeczytasz w naszym wcześniejszy artykuł.

Pamiętaj, że nogi i kręgosłup muszą odpoczywać. Jeśli codziennie chodzisz w szpilkach, staraj się czasami przerzucić na płaskie buty tj. balerinki czy wygodne klapki