×
Wirtualna Polska

6 sposobów, aby czuć komfort podczas chodzenia w szpilkach. Koniec z bolącymi stopami!

Noszenie wysokich obcasów czasami może przypominać tortury. Oczywiście, każda kobieta dobrze wygląda w szpilkach – to właśnie dzięki nim czujemy się kobieco, a nasze nogi wyglądają na dłuższe, jednak żadna z nas nie wygląda dobrze, kiedy nie może zrobić kroku ze względu na niewygodne buty.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Ulgę przyniesie zmiana obuwia lub krótki odpoczynek, jednak jeśli nie masz szansy na którąś z tych opcji i musisz sobie poradzić z chodzeniem na obcasach przez długi dzień, możesz użyć plastrów na odciski lub specjalnych wkładek do butów. Mimo to nie zaszkodzi mieć jeszcze kilku asów w rękawie. Jeśli często cierpisz z powodu bolących stóp, a uwielbiasz chodzić na wysokich obcasach, przy kupowaniu butów zwróć uwagę na poniższe triki!

#1 Odpowiedni materiał

Buty wykonane z miękkiej skóry, nylonu lub specjalnych syntetyków mogą sprawić, że chodzenie na wysokich obcasach będzie przyjemniejsze. Przede wszystkim takie buty lepiej dopasowują się do kształtu stopy i nie będą powodować obrzęków.

#2 Pora na zakupy

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wielu specjalistów zaleca kupienie butów o połowę lub nawet cały rozmiar większe. Dobrą taktyką jest również wybranie się do sklepu w godzinach popołudniowych, wtedy też nasze stopy będą bardziej opuchnięte i zmęczone, a dzięki temu lepiej dopasujemy odpowiedni rozmiar obcasów. Jeśli zazwyczaj nosisz 38, możliwe że buty w rozmiarze 38,5 okażą się lepsze.

#3 Krój buta

Wiem, że kupowanie tanich szpilek w sieciówce jest kuszące (nie oszukujemy się cena i dostępność modelu jest bezkonkurencyjna!) jednak jeżeli faktycznie masz problem z kupieniem idealnego obuwia, lepiej zainwestować w buty, które będą idealnie pasować do Twojej stopy. W sieciówkach znajdziesz buty produkowane na szeroką skalę, dlatego czasami lepiej wybrać się do droższego i mniej znanego butiku i zapłacić trochę więcej. Pamiętaj, że chodzi tutaj o wygodę, ale również zdrowie Twoich stóp i pleców! Pamiętaj, że buty z wycięciem od wewnątrz lub bez palców będą mniej stabilizować Twoje stopy.

#4 Dobre, twarde podeszwy

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Kupując buty postaraj się wybrać takie, które mają wykonane są z korka lub rafii. Zapewnią one miększe podłoże dla stopy, dzięki czemu nie będziesz odczuwać bólu pięty czy palców, podczas długiego dnia w wysokich szpilkach.

#5 Uważaj na paski

Jeśli chcesz kupić sandałki na obcasie, to pamiętaj, że paski przy palcach mogą nie najlepiej stabilizować Twoją stopę. Szpilki z paskami przy kostce będą pomagać utrzymać stopę bezpiecznie na obcasie, zapewniając kostkom i łydkom stabilność podczas poruszania się. Paski mogą również zapobiegać przesuwaniu się stopy w butach, co jest przydatne, jeśli masz skłonność do tworzenia się pęcherzy lub problemy z nadpotliwością.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#6 Wysokość obcasa

Kupując szpiki lub buty na platformie zawsze oblicz odpowiednią wysokość obcasa. Sprawdź jaką długość ma Twoja stopa a następnie przelicz czy 10-centymetrowe obcasy na pewno będą dla Ciebie najlepsze. O tym triku przeczytasz w naszym wcześniejszy artykuł.

Pamiętaj, że nogi i kręgosłup muszą odpoczywać. Jeśli codziennie chodzisz w szpilkach, staraj się czasami przerzucić na płaskie buty tj. balerinki czy wygodne klapki

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować