×

Wlał do rękawiczek zwykły cement. Za parę złotych zrobił z nich piękną ozdobę dla roślin

Odrobina cementu może Wam posłużyć do stworzenia niezwykle intrygujących i pięknych ozdób. Jest to bardzo proste do zrobienia i wystarczą chęci oraz doza cierpliwości.

#1 Odpowiedni materiał to podstawa!

Wiele osób myśli, że ciemnoszare ozdoby powstają ze zwykłego betonu. Nic bardziej mylnego! Najlepszym materiałem do wykonywania przeróżnych elementów dekoracyjnych jest cement kreatywny, czasem nazywany także odlewniczym bądź betonem kreatywnym. Klasyczny beton lub cement będzie się kruszył i nie uzyskacie wymarzonego kształtu. Do tego potrzebujecie zwykłych jednorazowych rękawiczek oraz coś, czym napełnicie formy. Idealnie sprawdzi się do tego łopatka ogrodowa, ale po jej użyciu umyjcie ją bardzo dokładnie, inaczej zostanie Wam na niej cement. Innym rozwiązaniem może okazać się zwykły kubeczek plastikowy.

#2 Przygotowanie cementu

Pamiętajcie, aby przygotować cement zgodnie z instrukcją. Powierzchnia powinna być idealnie gładka, bez żadnych pęcherzyków powietrza, sam cement z kolei nie może być zbyt suchy lub posiadać zbyt gęstą konsystencję.

#3 Napełnianie rękawiczek

Teraz nie pozostaje Wam nic innego jak napełnienie zwykłych, nylonowych rękawiczek. Uważaj na powietrze, które może dostać się do środka. Najgorsze są końcówki palców — najłatwiej pozbyć się powietrza delikatnie nakłuwając ich koniuszki igłą. Najlepiej zróbcie 2-3 dziurki i wypchnijcie powietrze.

#4 Formowanie

Cement kreatywny zasycha po około 15 minutach. Po tym okresie czasu uformujcie palce w kształt, którego pożądacie. Zróbcie małe nacięcia na obu bokach rękawiczki, dzięki temu forma szybciej wyschnie. Następnie zostawcie formę na kilka godzin, zalecane jest pozostawienie naszej przyszłej ozdoby na co najmniej dobę.

#5 Podziwianie dzieła

Gdy już macie pewność, że forma jest gotowa, nie pozostaje nic innego jak rozciąć nożyczkami rękawiczki. Teraz Wasze dłonie są gotowe i możecie umieścić je w ogrodzie!

Pamiętajcie, aby nie zrażać się przy pierwszym niepowodzeniu. A cement artystyczny może posłużyć także do wielu innych projektów 🙂

 
, www.bobvila.com

Wybrane dla Ciebie

25 mistrzów igły i nici, którzy zaprezentowali światu swoje zachwycające hafciarskie prace

Hafciarstwo nie zaginęło i wciąż ma wielu zwolenników. Prawdziwy pasjonaci, tej niełatwej sztuki, są w stanie wyczarować bajkowe obrazki lub ozdobić ciekawymi wzorami swetry, płaszcze czy koszule. A wszystko jedynie przy pomocy nici. 1. Scena z filmu anime „Ruchomy zamek Hauru” 2. Różowa krowa na kwietnej łące 3. Zakochane psy ze swoją nitką makaronu 4. […]

17 niezwykłych grillów, których sam wygląd dodaje smaku każdej przygotowywanej w nich potrawie

Planujesz grillowanie w nadchodzącym sezonie? A co byś powiedział na wyjątkowo oryginalny i niestandardowy wygląd Twojego paleniska? #1 Elegancja 3 w 1 #2 Idealne do wieczornych posiedzeń i pieczenia kiełbasek #3 Grill i gitara? Duet doskonały! #4 Minionek także się nadaje na grilla #5 Dołącz do grillowej strony mocy #6 Z jednej strony szkoda samochodu…ale […]

5 genialnych gadżetów, które zamienią Twój ogródek w prywatny raj!

W te wakacje to właśnie ogród będzie ulubionym miejscem Twojej rodziny. Plany wyjazdowe spokojnie mogą poczekać na przyszły rok, bo najlepsze atrakcje i upragniony relaks zapewni Ci kawałek ziemi za domem! 5 genialnych produktów, które zamienią ogródek w raj na ziemi – Twoja rodzina nie będzie chciała go opuszczać! #1 Kino pod gołym niebem – […]