×

Owiń klamkę folią aluminiową, a poczujesz się bezpieczniej. Dzięki niej, śpię spokojnie

Martwisz się od czasu, kiedy usłyszałeś, że w Twojej dzielnicy wzrosła liczba włamań? Boisz się, że kiedy będziesz spał, to zdarzy się coś niedobrego i włamywacze wtargną do Twojego domu? Poznaj, jak możesz się uspokoić i jakich zasad warto przestrzegać, aby czuć się bezpiecznie we własnym mieszkaniu. Przedstawiamy niezawodne sposoby na włamywaczy!

Folia aluminiowa to sposób na złodzieja?

Tak! Owiń nią na noc swoją klamkę w drzwiach wejściowych (tylko od wewnętrznej strony). Zrób to starannie – niech dokładnie przylega do klamki. Jeśli rano zobaczysz, że folia jest popękana lub poluzowana – będzie to oznaczało, że ktoś majstrował przy Twoich drzwiach, kiedy spałeś.

Folia aluminiowa na klamce
Folia aluminiowa na klamce

Jak odstraszyć złodzieja? Trik drugiej szansy na drzwi wejściowe!

Jeśli sposób z folią aluminiową wykazał, że ktoś próbuje się nocami do Ciebie dostać, wykonaj drugi krok, który da Ci całkowitą pewność, a i złodziejowi pokaże, że masz się na baczności. Zawieś na klamce kubek. Jeśli niechciany gość będzie próbował z zewnątrz cichaczem otworzyć drzwi, naczynie delikatnie zsunie się, a upadając narobi wiele hałasu. To na pewno Ciebie obudzi, a złodzieja odgoni!

 

Wyjeżdżasz? Poznaj, jak złodzieje obserwują mieszkania?

Są bardziej przebiegli niż Ci się wydaje! Mają cwane sposoby na to, aby ocenić, czy właściciel jest w domu, czy nie. Jakie?

Ulotki wetknięte w drzwi wejściowe lub rzucone na wycieraczkę

Jeśli ktoś jest na co dzień w domu, to średnio kilka razy wychodzi z niego i wraca – spotyka więc na swojej drodze zostawione ulotki, które na bieżąco zabiera z sobą. Jeśli przez kilka dni pozostają nieruszone, jest to znak dla złodziei, że w domu nikt nie przebywa.

Pełna skrzynka pocztowa

Jeśli nie jest przynajmniej raz dziennie opróżniana, włamywacz bez żadnego skrępowania będzie próbował dostać się do Twojej posesji!

Sposoby na włamywaczy
Sposoby na włamywaczy. Fot. Freepik.com

Planujesz dłuższą nieobecność i boisz się włamania w tym czasie?

Poproś o pomoc sąsiada!
Niech odbiera Twoją pocztę i zbiera rzucone Ci przed drzwi ulotki – to tak niewiele, a może być tak genialne w skutkach!
Jeśli wyjeżdżasz na ferie zimowe, niech pochodzi trochę po Twoim podjeździe – kiedy złodziej zobaczy śnieg, na którym nie widać żadnych śladów stóp, będzie wiedział, że w domu nikogo nie ma.

Folia aluminiowa ma o wiele więcej genialnych zastosowań:

Źródła: www.youtube.com

Może Cię zainteresować

zamknij