×

Powód, dla którego ona pociera chusteczką plamy pod pachą jest w 100% genialny. Wiedza na wagę złota

Jest dość oczywiste, do czego służą chusteczki do prania… Właściwie ich nazwa zdradza wszystko! Ale podobnie jak inne artykuły gospodarstwa domowego, te magiczne niezbędniki pralni mają wiele zastosowań.

I zgaduję, że mało kto o nich wie! Od teraz zaczniesz skrzętnie je chomikować, nawet te wykorzystane przy praniu, bo wachlarz ich możliwości jest prawie nieskończony. Samochód, łazienka, włosy, metal – dosłownie przy każdej powierzchni mogą znaleźć swoje zastosowanie.

Dobra, nie rozpisuję się. Zobacz czego możesz dokonać przy pomocy prostych chusteczek do prania. Jeśli widzisz sposób na ich zastosowanie, o którym tutaj nie wspominamy, podziel się tą informacją w komentarzu!

1. Spryskaj samochód wodą lub odrobiną środka do czyszczenia i przetrzyj chusteczkami (nowym arkuszem lub używanym). Pozbędziesz się brudów i robaków, które znalazły się na Twoim aucie.

1

2. Pozbądź się tłustych plam lub przypalenizny, wypełniając naczynie gorącą wodą i kładąc na jej powierzchni chusteczkę. Niech się moczy!

Proces może wymagać kilku godzin a nawet dnia, ale efekty są świetne.

2

3. Usuń odciski palców i inne zabrudzenia z metalowych rzeczy.

3

4.Nawilż chusteczkę i zacznij szorować osad z mydła na Twoich płytkach. Takich efektów na pewno nie będziesz się spodziewać!

4

5. Chusteczki przydadzą się również do szybkiego i łatwego pozbycia się kurzu z żaluzji.

5

6. Pocieraj wnętrze czapki przed wyjściem aby uniknąć wyładowań elektrostatycznych podczas jej ściągania.

6

7. Naelektryzowane włosy mogą sprawić nam jeszcze więcej kłopotów bez czapki. Potrzyj szczotkę przed czesaniem przy pomocy chusteczek a pozbędziesz się ładunków elektrostatycznych.

7

8. Zawsze trzymaj zapas chusteczek w swojej torbie. Z pewnością będą one potrzebne i przydatne.

10

9. Twój dezodorant zostawił ślady na ubraniu, które masz na sobie? Użyj chusteczki i potrzyj miejsce, w którym powstał niepożądany znak.

12

10. Już nie musisz martwić się splątanymi nićmi podczas szycia. Wystarczy, że nić przeciągniesz przez chusteczkę…

13

11. Chusteczki tego typu pomogą Ci również w pozbyciu się zalegającego kurzu, rozsypanej mąki, soli czy innych sypkich produktów.

14

Co Ty na to? Czuję, że już nie wyrzucisz używanych chusteczek do pralki.

Może Cię zainteresować

zamknij