×
Wirtualna Polska

15 ciekawych zastosowań chusteczek nawilżanych. Przydadzą się nie tylko dla dzieci!

Wilgotne chusteczki używamy przeważnie podczas opieki przy niemowlęciu lub w trakcie dalekich wyjazdów. Dla tych którzy zostali rodzicami, opakowanie chusteczek należy do rzeczy niezbędnych. Okazuje się, że chusteczki można wykorzystać także w innych sytuacjach, nie tylko tych związanych z naszymi pociechami. Oto X ich najciekawszych zastosowań!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#1 Makijaż

youtube.com

Ze względu na to, że chusteczki są delikatne, bez problemu możesz nimi zmyć makijaż twarzy i oczu. Sama często używam ich do usunięcia cieni do powiek czy szminki, szczególnie kiedy jestem w podróży. Chusteczki dla niemowląt są tańsze niż chusteczki do zmywania makijażu, a dodatkowo łatwo możesz ze zabrać ze sobą.

#2 Buty

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
onegoodthingbyjillee.com

Ten trik przyda się zwłaszcza w sezonie zimowo-wiosennym, kiedy na wielu ulicach i chodnikach będzie zalegać brudny śnieg oraz błoto. Jeśli wybierasz się na ważne spotkanie i nie chcesz pojawić się w zabrudzonych skórzanych butach, przetrzyj je wilgotnymi chusteczkami.

#3 Laptop

Chusteczkami możesz wyczyścić ekran oraz klawiaturę swojego laptopu czy telefonu. Pamiętaj, żeby urządzenie było wyłączone.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#4 Plamy na dywanie lub podłodze

Jeśli nie masz w domu pianki do czyszczenia dywanów, a chcesz szybko uratować swój dywan i uwolnić go od plam, weź chusteczki nawilżane i zapierz zabrudzone miejsce.

#5 Plamy na ubraniach

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Tak samo jak w przypadku dywanów, mokrymi chusteczkami możesz zmyć świeże plamy z ubrań lub tapicerki (zwłaszcza tej wykonanej z mikrofibry). Jeśli na Twojej koszuli pojawiły się plamy od fluidu lub szminki, chusteczki idealnie nadadzą się do ich zmycia.

#6 Plamy po dezodorancie

youtube.com

Chusteczkami zmyjesz również białe ślady dezodorantów z ciemnych ubrań.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#7 Mazaki po długopisach

Jeśli masz w domu małe dziecko, które właśnie odkrywa jaką frajdą jest malowanie i rysowanie po stolikach, chusteczki nawilżane mogą pomóc Ci wyeliminować mazaki z mebla.

#8 Torebki

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jeśli Twoja torebka jest wykonana ze skóry lub skóry ekologicznej możesz przetrzeć ją wilgotnymi chusteczkami i usunąć plamy.

#9 Liście roślin

Jeśli w Twoim domu jest wiele roślin, to pewnie zdajesz sobie sprawę, że na ich liściach zbiera się duża ilość kurzu. Aby utrzymać dom w czystości, a liście w zdrowiu, użyj delikatnych chusteczek nawilżanych do wytarcia rośliny.

#10 Zwierzęta

Jeśli Twój pies porządnie bawił się w ogródku i wybrudził swoje łapy oraz nos, wytrzyj go mokrymi chusteczkami.

#11 Czyszczenie dodatków

Jeśli w domu masz dużo figurek i ramek ze zdjęciami, możesz wyczyścić je wilgotnymi chusteczkami, które bardzo dobrze zbierają kurz.

#12 Samochód

Gdy tylko zrobi się cieplej, na pewno będziesz chciał zadbać o czystość swojego samochodu. Mokrymi chusteczkami możesz wytrzeć kokpit auta, dzięki czemu będzie wolny od kurzu i nabłyszczony.

#13 Fryzura

onegoodthingbyjillee.com

Jeśli spieszysz się przed wielkim wyjściem, jednak Twoja fryzura nie chce dać się okiełznać, weź wilgotną chusteczkę i przyłóż ją do głowy. Niesforne kosmyki i odstające włoski szybko znikną.

#14 Kawa

coffee stain

To jedne z najgorszych zabrudzeń, z którymi musimy się zmierzyć. Im szybciej to zrobimy tym lepiej, dlatego nie trać czasu i chwyć za mokrą chusteczkę. Przecieraj zaplamione miejsce wilgotną chustką, aż do momentu gdy plama zniknie.

#15 Farba do włosów

Jeśli wolisz farbować włosy w zaciszu swojego domu, warto mieć przy sobie chusteczki nawilżane, które pomogą usunąć plamy po farbie z dłoni, a także szyi.

#16 Loki

youtube.com

Dzięki wilgotnym chusteczkom możesz uzyskać naprawdę efektowną fryzurę! Wystarczy, że nakręcisz wysuszone, lecz jeszcze delikatnie wilgotne włosy na chusteczki, a następnie zawiążesz je na mocne supełki. Zabezpiecz kosmyki przed rozplataniem i zostaw na noc. Rano rozplącz włosy i ciesz się pięknymi, lśniącymi lokami.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować