×
Wirtualna Polska

Potraktuj tym chwasty na kostce brukowej, a znikną raz na zawsze. To lepsze niż oprysk

Co zrobić, kiedy na naszej na kostce brukowej wyrastają chwasty? To oczywiste — pozbyć się ich. Pytanie tylko, jak to zrobić tak, aby nie zaszkodzić innym roślinom znajdującym się w pobliżu. Świetnie sprawdza się tutaj soda oczyszczona, a alternatywą dla niej jest ocet. Musisz tylko we właściwy sposób ich użyć.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Chwasty mogą z czasem pojawić się nawet na najbardziej zadbanej kostce brukowej. Często dzieje się to wyniku pracy mrówek, które pomagają w naniesieniu nasion chwastów, a także rozluźniają szczeliny znajdujące się pod kostką brukową. Na szczęście można sobie z tym poradzić domowymi sposobami.

Czym zwalczyć chwasty na kostce brukowej?

Wiele osób do walki z chwastami stosuje opryski bazujące na herbicydach. Nie jest to zwykle zbyt dobry pomysł, gdyż środki te są bardzo silne chemicznie, a do tego łatwo się roznoszą. Nieumiejętne posługiwanie się nimi może więc być przyczyną poważnych szkód w ogrodzie. Dużo lepiej sięgnąć po naturalne metody, takie jak soda oczyszczona lub ocet. Są dużo bezpieczniejsze.

chwasty na kostce brukowej, fot. gettyimages

chwasty na kostce brukowej, fot. gettyimages

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Soda oczyszczona na chwasty na kostce

Skorzystanie z sody jest proste, ale wymaga dużego nakładu pracy. Musisz bowiem najpierw pousuwać wszystkie chwasty mechanicznie, wyrywając jeden po drugim. Następnie weź opakowanie (albo kilka) sody i posyp nią miejsca, w których rosło zielsko. To doskonałe zabezpieczenie przed jego ponownym wyrośnięciem. Warto także zawsze na początku wiosny posypać sodą swoją kostkę brukową. To także ochroni ją przed pojawieniem się niechcianych zarośli.

 

Może cię również zainteresować: Juka zakwitnie bujniej niż kiedykolwiek. Wystarczy nawóz z 1 składnika za 0 złotych! 

Ocet na chwasty na kostce brukowej

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zdaniem wielu osób jeszcze lepszym środkiem na chwasty na kostce jest ocet. Korzystając z niego, musisz jednak uważać, aby nie trafił na rośliny znajdujące się pobliżu. Taki oprysk z octu jest silniejszy niż ten, który stosujesz w innych przypadkach w ogrodzie. Musisz bowiem rozcieńczyć ocet z wodą w proporcji 2:1. Następnie przelej roztwór do buteleczki ze spryskiwaczem i zaaplikuj go na chwasty (nie musisz ich wyrywać, jak w przypadku sody). Taka dawka octu spowoduje bardzo silne poparzenie chwastów, a w konsekwencji ich obumarcie.

chwasty na kostce brukowej, fot. gettyimages

chwasty na kostce brukowej, fot. gettyimages

 

Może cię również zainteresować: Zrób to, jeśli uprawiasz surfinie. Będą tak bujne, że zaczną wprost wylewać się z doniczek

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować