×

Ciekawe sposoby na to jak powiększyć usta

Duże usta o regularnym kształcie od wieków uważane są za najbardziej atrakcyjne. Jeżeli jesteśmy posiadaczkami dużych ust powinnyśmy je podkreślać. W przypadku kiedy natura nie obdarzyła nas zbyt szczodrze nie mamy się czym przejmować. Istnieją bardzo proste sposoby na to jak powiększyć usta. Nie musimy uciekać się do zabiegów chirurgicznych. W krótkim czasie możemy powiększyć usta domowymi sposobami.

Jak powiększyć usta – kilka sprawdzonych przepisów

Jeżeli bardzo zależy nam na większych ustach powinnyśmy zdawać sobie sprawę, że wcale nie musimy ich wypełniać w gabinecie medycyny estetycznej. Często sztucznie powiększone usta wyglądają po prostu komicznie. Zamiast atrakcyjnie, wyglądamy jak byśmy były chore. A przecież nie o to nam chodzi. Możemy powiększyć nasze usta naturalnie. W domu możemy skorzystać z miodu. Miód jest bardzo popularnym domowym kosmetykiem do pielęgnacji ust. Warto jest położyć na usta maseczkę z miodu. Taki zabieg może trwać od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Ważne jest, żeby powstrzymać się przez zlizywaniem słodkiego kosmetyku. Miód sprawi, że nasze usta staną się lepiej ukrwione, nawilżone i odżywione. W efekcie będą wyglądały na znacznie większe niż w rzeczywistości. Jeżeli chcemy, żeby nasze usta dobrze się prezentowały i wyglądały na większe powinnyśmy zadbać o ich wygładzenie i pozbycie się suchych skórek. W tym celu warto jest wykonać peeling ust. Do tego celu możemy użyć po prostu zwykłej szczoteczki do zębów, którą masujemy usta. Innym rozwiązaniem może być peeling z miodu i cukru. Cukier łączymy z niewielką ilością miodu w taki sposób, żeby powstała dość gęsta pasta. Pamiętajmy, żeby użyć peelingu zanim cukier się rozpuści. Taką pastą dokładnie masujemy nasze usta. W efekcie stają się one wygładzone, lepiej ukrwione i wydają się większe.

jak powiększyć usta

Domowe sposoby na to jak powiększyć usta nie sprawią, że będziemy wyglądały jak byśmy dopiero co wyszły z gabinetu medycyny estetycznej. Dzięki nim delikatnie powiększymy nasze usta, unikniemy jednak komicznego efektu. Kluczem do sukcesu jest stosowanie tego typu zabiegów regularnie. Jeżeli zależy nam na bardziej spektakularnych efektach możemy wypróbować kosmetyki do powiększania ust. Niektóre preparaty do ust działają na tej samej zasadzie, co kosmetyki służące do powiększania biustu – stymulują wzrost tkanki tłuszczowej w okolicy, na którą je aplikujemy. Tego typu produkty działają bardzo powoli, co jednak pozwala nam na uzyskanie pożądanego efektu. Pamiętajmy, że żeby zobaczyć pierwsze rezultaty będziemy niekiedy musiały czekać długie miesiące.

Jak powiększyć usta makijażem?

Jeżeli zależy nam na szybszych efektach, koniecznie zapoznajmy się ze wskazówkami jak powiększyć usta makijażem. Za pomocą odpowiedniej techniki malowania naszych ust szminką możemy sprawić, że będą one wyglądały na znacznie większe. Oprócz szminki przyda się nam również trwała i precyzyjna konturówka. Jeżeli nasze usta są małe, unikajmy zbyt ciemnych kolorów – optycznie zmniejszają one nasze usta, a my chcemy przecież uzyskać przeciwny efekt. Warto jest wybrać konturówkę zbliżoną do koloru nasze szminki. Konturówka zazwyczaj daje matowe wykończenie, w przypadku szminki powinnyśmy postawić przynajmniej na lekki błysk. Pamiętamy, że delikatnie rozświetlone usta wyglądają na zdecydowanie większe. Powinnyśmy zacząć od odpowiedniego przygotowania ust – powinny być one idealnie nawilżone, pozbawione suchych skórek. Kolejnym krokiem jest obrysowanie ust konturówką – tu delikatnie wychodzimy poza kontur ust i nadajemy im pożądany kształt. Następnie wypełniamy usta konturówką, a na konturówkę nakładamy szminkę.

Może Cię zainteresować

zamknij