×

15 ciekawostek z życia królowej Elżbiety II. Jej osobliwe upodobania i zasady są wyjątkowe

Królowa Elżbieta II panuje w Wielkiej Brytanie nieprzerwanie od 69 lat. To prawdziwy rekord. Poprzedni należał do jej prababki – królowej Wiktorii, która zasiadała na tronie 63 lata. Poznaj ciekawostki o tej niezwykłej królowej.

1. Czosnek nie jest dozwolony

Królowa Elżbieta II nie je czosnku, cebuli, owoców morza, pikantnych potraw oraz surowego mięsa. Podobna zasada dotyczy całego dworu. Wszystko po to, aby uniknąć zatrucia pokarmowego i nie mieć problemów z nieświeżym oddechem.

królowa
pinterest

2. Miłość do psów corgi

Ulubioną rasą psów królowej są corgi. Pierwszego czworonoga dostała od swojego ojca kiedy miała 7 lat. Od tego momentu psy są stale obecne w jej życiu. Podczas oficjalnych kolacji chętnie rzuca im kąski ze swojego stołu. Do chwili obecnej królowa była w posiadaniu 30 psów corgi.

królowa
pinterest

3. Worek krwi w walizce

Królowa zawsze podróżuje z workiem własnej krwi. To swojego rodzaju zabezpieczenie, na wypadek konieczności przetoczenia krwi. Ponadto monarchini nie zapomina o defibrylatorze oraz czarnym stroju (jeśli nagle zaistniałaby konieczność uczestniczenia w pogrzebie).

królowa
pinterest

4. Lód tylko w postaci kulek

Elżbieta II nie lubi dźwięku jaki wydają kostki lodu obijające się o ścianki szklanek. Akceptuje za to lód w postaci kulek.

królowa
pinterest

5. Służąca od zadań specjalnych

Królowa posiada służącą zajmującą się rozpychaniem jej butów.

buty
pinterest

6. Torebka daje znaki

Królowa zawsze nosi ze sobą torebkę. Nie może zabraknąć w niej przenośnego wieszaka. Podczas posiłków przymocowuje go pod stołem i umieszcza na nim swoją torebkę. To znak, że dobrze się bawi w towarzystwie. Natomiast torebka położona na stole sygnalizuje, że Elżbieta II pragnie wyjść z przeciągu 5 minut.

królowa
pinterest

7. Wierna jednej marce lakieru

Ulubionym lakierem do paznokci królowej jest odcień Ballet Slippers marki Essie. Jest mu wierna od 1989 roku. Ten jasnoróżowy lakier współgra doskonale z każdym kolorowym strojem oraz nie przebija przez białe rękawiczki. Buteleczka kosztuje ok. 30 PLN.

lakier
pinterest

8. Właścicielka łabędzi

Własnością królowej są łabędzie, jesiotry i delfiny, które żyją w wodach należących do Wielkiej Brytanii.

królowa
pinterest

9. Podwójne urodziny

Elżbieta II świętuje urodziny dwa razy w roku. Na świat przyszła 21 kwietnia, ale oficjalne obchody jej urodzin odbywają się w czerwcu. Wszystko za sprawą kapryśnej, angielskiej pogody, która wiosną mogłaby zepsuć uroczystą paradę.

parada
pinterest

10. Pierwszy mail

Królowa jako jedna z pierwszych osób na świecie skorzystała z dobrodziejstw Internetu. Swojego pierwszego maila wysłała w 1976 roku.

królowa
pinterest

11. Wyjazdy bez paszportu

Elżbieta II podczas odbywania swoich podróży zagranicznych nie musi posługiwać się paszportem. Ponadto nie ma w obowiązku posiadania prawa jazdy, a jej samochody nie muszą mieć tablic rejestracyjnych.
królowa
pinterest

12. Przeżyła sześciu papieży

Od wstąpienia na tron królowa doczekała się aż 7 papieży: Piusa XII, Jana XXIII, Pawła VI, Jana Pawła I, Jana Pawła II, Benedykta XVI  oraz Franciszka.
ludzie
pinterest

13. Bankomat na własny użytek

W piwnicach pałacu Buckingham mieści się prywatny bankomat królowej. Dostarczył go Coutts Bank.
flagi
pinterest

14. Krewetki wręczane w prezencie

W trakcie swojego panowania Elżbieta II otrzymała wiele osobliwych podarków. Należą do nich m.in. leniwce, słoń, skorupy ślimaków, jaguary, 7 kg krewetek czy sadzonki klonu.
królowa
pinterest

15. Nowa rasa

Elżbieta II stworzyła nową rasę psa – dorgi. To krzyżówka corgi z jamnikiem.

BONUS

Królowa ma swojego własnego dudziarza, a także zatrudnia osobę zajmującą się opuszczaniem i podnoszeniem flagi w jej rezydencjach. Dodatkowo istnieją również opiekunowie łabędzi, które pływają po Tamizie.
Który fakt był dla Ciebie całkowitym zaskoczeniem?

Poznaj psychologiczne triki

Może Cię zainteresować

zamknij