×

10 prostych sposobów na ogrzanie mieszkania. Pomogą Ci zaoszczędzić na rachunkach!

Nie mamy wpływu na zmieniające się pory roku i jesień oraz zima to kolej rzeczy, jednak możesz zmienić stan swojego mieszkania i sprawić aby w zimowe wieczory było cieplej. Co najważniejsze, nie musi się to kosztować kroci!

Te 10 wskazówek sprawi, że Twoje stopy więcej nie zmarzną!

#1 Izolacja z folii cynowej

Jeśli masz grzejnik przymocowany do ściany, umieść arkusz folii za kaloryferem. Będzie on odbijał ciepło od ściany i skieruje je w kierunku pomieszczenia, dzięki czemu pokój będzie się szybciej nagrzewać i dłużej będzie ciepło.

#2 Zmiana prześcieradła

reddit.com

Nie ma nic lepszego niż świeża pościel, ale w chłodniejszych miesiącach łóżko może nie być tak ciepłe, jak byśmy tego chcieli a to wszystko ze względu na prześcieradło. W zimie zdecyduj się na takie z flaneli, które jest grubsze i cieplejsze.

#3 Kominek

chimneyballoon.us#4 Wpuść trochę słońca [caption width="728" align="alignnone"] reddit.com

Tuż po przebudzeniu odsłoń zasłony i rolety. W ten sposób wpuścisz ciepłe światło słoneczne do wnętrza, a to pomoże ogrzać pomieszczenie. Kiedy tylko słońce zajdzie, zasłoń rolety, żeby ciepło nie uciekalo.

#5 Kup świeczki

Podobnie jak dywaniki, świece służą nie tylko celom estetycznym. Zapalona świeca jest kolejnym źródłem, które może rozprowadzać ciepło w domu i zapewniać mu przytulną atmosferę.

#6 Uporządkuj

reddit.com

Dywaniki i poduszki nie tylko ładnie wyglądają, ale też świetnie się sprawdzą w chłodnych miesiącach. Pomogą Ci ogrzać mieszkanie i odizolują stopy od zimnych paneli.

#7 Dużo piecz

Zimne miesiące wymagają ciepłego, obfitego jedzenia. To naprawdę dobry pomysł, aby zacząć pieczenie ciast i mięs. To nie tylko sprawi, że poczujesz się cieplej, ale również pomoże Ci ogrzać mieszkanie. Po pieczeniu zostaw piekarnik uchylony dzięki ciepło rozprzestrzeni się po całej kuchni i mieszkaniu.

#8 Przyrządzaj ciepłe napoje i posiłki

reddit.com

Jest to dobrze znana sztuczka, jeśli czujesz że w Twoim mieszkaniu jest za zimno. Jeśli jest Ci zimno warto zrobić ciepłą herbatę lub kakao, dzięki czemu ogrzejesz się od środka.

#9 Sposób na przeciągi

Zimne powietrze może przedostać się przez okna i drzwi, które nie są odpowiednio uszczelnione. Możesz użyć specjalnej taśmy na okna lub możesz rozpylić wodę na okno i przykryć folią bąbelkową co będzie działać jak warstwa ochronna – nie wpuści zimnego powietrza do środka.

#10 Zaproś znajomych

Małe przyjęcie sprawi, że miło spędzisz wieczór ale też ogrzejsz swoje mieszkanie. Więcej osób w domu jest równe ciepłemu pomieszczeniu, a Ty milo spędzisz mieszkanie.

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij