×

10 prostych sposobów na ogrzanie mieszkania. Pomogą Ci zaoszczędzić na rachunkach!

Nie mamy wpływu na zmieniające się pory roku i jesień oraz zima to kolej rzeczy, jednak możesz zmienić stan swojego mieszkania i sprawić aby w zimowe wieczory było cieplej. Co najważniejsze, nie musi się to kosztować kroci!

Te 10 wskazówek sprawi, że Twoje stopy więcej nie zmarzną!

#1 Izolacja z folii cynowej

Jeśli masz grzejnik przymocowany do ściany, umieść arkusz folii za kaloryferem. Będzie on odbijał ciepło od ściany i skieruje je w kierunku pomieszczenia, dzięki czemu pokój będzie się szybciej nagrzewać i dłużej będzie ciepło.

#2 Zmiana prześcieradła

Nie ma nic lepszego niż świeża pościel, ale w chłodniejszych miesiącach łóżko może nie być tak ciepłe, jak byśmy tego chcieli a to wszystko ze względu na prześcieradło. W zimie zdecyduj się na takie z flaneli, które jest grubsze i cieplejsze.

#3 Kominek

chimneyballoon.us#4 Wpuść trochę słońca [caption width="728" align="alignnone"] reddit.com

Tuż po przebudzeniu odsłoń zasłony i rolety. W ten sposób wpuścisz ciepłe światło słoneczne do wnętrza, a to pomoże ogrzać pomieszczenie. Kiedy tylko słońce zajdzie, zasłoń rolety, żeby ciepło nie uciekalo.

#5 Kup świeczki

Podobnie jak dywaniki, świece służą nie tylko celom estetycznym. Zapalona świeca jest kolejnym źródłem, które może rozprowadzać ciepło w domu i zapewniać mu przytulną atmosferę.

#6 Uporządkuj

Dywaniki i poduszki nie tylko ładnie wyglądają, ale też świetnie się sprawdzą w chłodnych miesiącach. Pomogą Ci ogrzać mieszkanie i odizolują stopy od zimnych paneli.

#7 Dużo piecz

Zimne miesiące wymagają ciepłego, obfitego jedzenia. To naprawdę dobry pomysł, aby zacząć pieczenie ciast i mięs. To nie tylko sprawi, że poczujesz się cieplej, ale również pomoże Ci ogrzać mieszkanie. Po pieczeniu zostaw piekarnik uchylony dzięki ciepło rozprzestrzeni się po całej kuchni i mieszkaniu.

#8 Przyrządzaj ciepłe napoje i posiłki

Jest to dobrze znana sztuczka, jeśli czujesz że w Twoim mieszkaniu jest za zimno. Jeśli jest Ci zimno warto zrobić ciepłą herbatę lub kakao, dzięki czemu ogrzejesz się od środka.

#9 Sposób na przeciągi

Zimne powietrze może przedostać się przez okna i drzwi, które nie są odpowiednio uszczelnione. Możesz użyć specjalnej taśmy na okna lub możesz rozpylić wodę na okno i przykryć folią bąbelkową co będzie działać jak warstwa ochronna – nie wpuści zimnego powietrza do środka.

#10 Zaproś znajomych

Małe przyjęcie sprawi, że miło spędzisz wieczór ale też ogrzejsz swoje mieszkanie. Więcej osób w domu jest równe ciepłemu pomieszczeniu, a Ty milo spędzisz mieszkanie.

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Wybrane dla Ciebie

Odpowietrzanie kaloryfera jest prostsze niż myślisz. Sam sobie poradzisz!

Sezon grzewczy rozpoczął się już dosyć dawno. Jednak, czy sprawdziliście już dokładnie, jak działają Wasze kaloryfery? Czy dobrze je odpowietrzyliście? Jeśli nie, to czy wiecie, jak to zrobić?     Zapowietrzony grzejnik – dlaczego to problem? Grzejnik, który się zapowietrzył, nie jest w całości wypełniony wodą, więc nie może być całkowicie nagrzany. Przez powietrze w […]

24 mroźne fotografie, na których widok od razu robi się zimo. One ścinają krew w żyłach

Nie cieszy Cię powrót ciepła i nagłe zniknięcie śniegu? Mamy dla Ciebie mroźną galerię, która przywoła miłe uczucie chłodu! #1 To całkiem sporo śniegu #2 Mercedes edycja zimowa  #3 To może… jutro pójdę do tego sklepu… #4 Problemy osób z długimi włosami w trakcie zimy #5 Woda zamarzła i rozsadziła zbiornik  #6 To metro udaje […]

Koc, który możesz na siebie założyć sprawi, że największy zmarzluch polubi jesienne wieczory

Dni stają się coraz krótsze, a wieczory chłodniejsze, a to oznacza tylko jedno – jesienna aura nadeszła! Jeśli zawsze marzniesz i nie lubisz tego strasznego uczucia, gdy odmarzają Ci wszystkie kończyny, to koc, który zaraz zobaczysz będzie dla Ciebie idealnym wybawieniem! Zasadniczo to hybryda szlafroka, koca, a może nawet anoraka w stylu Liama Gallaghera, ten […]

Koniec z pracą w chłodnym biurze! 6 trików sprawi, że szybko zagrzejesz się w pracy

Dni stają się coraz chłodniejsze, a to oznacza, że temperatura spada nie tylko na zewnątrz, ale także w wielu budynkach. Jeśli pracujesz w biurze, w którym jeszcze nie działają kaloryfery lub nie ma sprawnego ogrzewania pewnie zastanawiasz się co zrobić, aby nie zamarznąć. Zimowe powietrze sprawia, że można stracić ochotę do pracy dlatego aby tego […]