Kategorie LajfhakiOrganizacja

9 trików na zatrzymanie ciepła w domu! Dzięki nim zaoszczędzisz na rachunkach

Niebawem zima, a w związku z tym w domu może być chłodniej. Dzięki tym trikom, zaoszczędzisz sporo pieniędzy i w mieszkaniu będzie zdecydowanie cieplej.

1. Umieść aluminiową folię za grzejnikiem

Kaloryfer ogrzewa nie tylko pokój, ale i ścianę – zupełnie niepotrzebnie. Gdy umieścisz folię aluminiową za grzejnikiem, ciepło się odbije i ogrzeje pomieszczenie. Użyj tylko folii aluminiowej – wszystko inne grozi pożarem.

9 trików na zatrzymanie ciepła w domu! Dzięki nim zaoszczędzisz na rachunkach

2. Ocieplaj okna masą akrylową

Ciepło najczęściej ucieka przez okno, dlatego warto je zabezpieczyć. Do tego użyj masy akrylowej, dzięki której uszczelnisz te miejsca. Metoda nadaje się zarówno do okien drewnianych, jak i plastikowych. Jak sprawdzić, czy ciepło ucieka przez okno? Przyłóż zapalniczkę do okna, jeśli płomień się rusza, wiedz, że trzeba je uszczelnić.

Afternoon project: learning how to wield a caulk gun (with help from YouTube).

3. Użyj samoprzylepnych uszczelek do okien

Samoprzylepne uszczelki na okna można łatwo zainstalować i pomagają w tym, aby w domu było cieplej. Wskazówka: regularnie wymień uszczelki, ponieważ kauczuk staje się kruchy i pęka.

4. Uszczelnianie drzwi

Do tego można użyć śmiesznej maskotki lub pianki, dzięki którym nie będzie wiać.

9 trików na zatrzymanie ciepła w domu! Dzięki nim zaoszczędzisz na rachunkach

5. Termostat nie wyżej niż 20 °C

Myślisz, że lepiej, gdy zimą ustawisz go na więcej stopni – nic bardziej mylnego. Lepiej, gdy będzie 20 stopni np. przez 8 godzin. Dzięki temu nagrzejesz pomieszczenie i dłużej będzie w nim ciepło.

6. Gniazdka

Czy wiesz, że wychodzi przez nie ciepło? Zaskakujące, prawda? Dzięki specjalnym nakładkom sprawisz, że dłużej tak nie będzie. Ten trik sprawdzi się także wtedy, gdy w domu są dzieci.

9 trików na zatrzymanie ciepła w domu! Dzięki nim zaoszczędzisz na rachunkach

7. Otwórz piekarnik po pieczeniu

Choć brzmi to dość zaskakująco, nie powinno nas dziwić. Ciepło z piekarnika wydostanie się na zewnątrz, dzięki czemu ogrzeje także kuchnię.

8. Styropian

Okna w piwnicy nie muszą być odsłonięte i nie są żadną ozdobą. Przyłóż do okna styropian, a nigdy więcej nie będzie wiało.

9. Kominek

Przed okresem grzewczym powinno się go porządnie wyczyścić.

Can you feel the heat?