×

Ciężarne kobiety przychodzą na porodówkę z grzebieniem. I wcale nie chcą nim czesać włosów

Ciężarne kobiety na forach internetowych doradzają sobie, aby do szpitala koniecznie zabrać ze sobą grzebień. I nie po to, aby móc czesać włosy. Do czego ma służyć grzebień na porodówce?

Naturalne metody

Większość kobiet bardzo boi się bólu, jaki będzie towarzyszył im podczas porodu. Niektóre panie decydują się na znieczulenie zewnątrzoponowe, ale są też takie, które wolą naturalne metody łagodzenia bólu. Jedną z nich poleca amerykańska doula – Jen Davel.

poród
Jimmy Conover/unsplash

Grzebień do porodu

Kobieta od lat pomaga przyszłym mamom i wspiera je podczas porodu. Radzi im, aby na porodówkę koniecznie zabrały ze sobą grzebień. Kiedy nadchodzą skurcze wystarczy uciskać zębami grzebienia wewnętrzną stronę dłoni. Działa to jak akupunktura i sprawia, że ciało na chwilę zapomina o bólu.

grzebień na porodówce
Fox Valley Birth and Baby/facebook

Kontrolowany ucisk a grzebień

Wiele mam w mediach społecznościowych chwali metodę z grzebieniem i przyznaje, że ten gadżet pozwolił im na chwilę nie skupiać się na bólach porodowych. Rozmiar oraz rodzaj grzebienia jest nieważny. Najistotniejsze jest to, aby ząbki wbijać w wewnętrzną stronę dłoni a nie w opuszki palców.

grzebień na porodówce
Fox Valley Birth and Baby/facebook

BONUS – ciekawostki dotyczące ciąży

  • Kiedy u malucha rozwinie się już zmysł dotyku, to zaczyna on posługiwać się jedną ręką częściej niż drugą. Oznacza to, że sam wybiera, która ręka będzie dominująca. U bliźniąt jednojajowych zdarza się, że jedno z nich jest praworęczne, a drugie leworęczne, gdyż wiąże się to z pozycją zajmowaną w brzuchu mamy.
  • Tokofobia to paniczny lęk przed ciążą i porodem, który objawia się przede wszystkim koszmarnymi snami, bólami głowy, drażliwością czy problemami z koncentracją. Kobieta boi się bólu oraz tego, że ona jak i dziecko mogą nie przeżyć porodu lub maluch może urodzić się z jakąś niepełnosprawnością. Paniom cierpiącym na tokofobię zdecydowaną ulgę przynosi fakt, że urodzą przez cesarskie cięcie.

Już wiesz do czego może przydać się grzebień na porodówce. Teraz przekonaj się dlaczego niektóre kobiety malują się do porodu.

Źródła: plodnosc.pl

Może Cię zainteresować