×

Co dziedziczymy po ojcu? Jakie cechy może nam przekazać?

Geny przekazane od matki oraz ojca czynią z nas tymi, kim jesteśmy. Od każdego z nich otrzymujemy po 23 chromosomy, które determinują nasze unikalne cechy. Podczas, gdy niektóre geny stają się recesywne i nie objawiają się w fenotypie, inne decydują o naszej osobowości i o tym, jak wyglądamy. To od genów mężczyzny zależy, czy dziecko będzie chłopcem czy dziewczynką. Istnieje jednak wiele innych cech, które z większym prawdopodobieństwem mogą pochodzić ze strony taty. Co jeszcze dziedziczymy po ojcu?

Oto 10 cech, które dziecko z dużym prawdopodobieństwem może odziedziczyć po swoim ojcu:

#1 Kolor oczu

Zastanawiasz się, jaki kolor oczu będzie miało Twoje dziecko? Spójrz na oczy partnera. Jeśli posiada brązowe, Wasze potomstwo najprawdopodobniej też będzie takie miało, ponieważ ciemniejsze kolory są bardziej dominujące.

#2 Wargi

Kiedy zastanawiasz się, jak będzie wyglądać w przyszłości Twoje dziecko nie możesz pominąć w swym rozważaniu ust. Pełne wargi są dominującą cechą. Jeśli przyszły ojciec Twojego potomstwa jest posiadaczem pełnych i dużych ust, możesz się spodziewać, że Wasze dzieci też będą miały podobne.

#3 Kolor i struktura włosów

Chciałabyś wiedzieć, jakie włosy będzie miało Twoje dziecko? Brązowe, a może blond, proste, czy też kręcone? Najprawdopodobniej, jeśli Twój partner ma ciemne włosy, a Ty jesteś posiadaczką jasnych kosmyków, dziecko odziedziczy kolor po tacie. Brązowe i czarne włosy są cechą dominującą. To samo tyczy się struktury włosa. Jeżeli przyszły tata ma kręcone włosy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że dziecko odziedziczy tę cechę.

#4 Poczucie humoru

Nie ma genu, który sprawia, że ktoś jest zabawny. Kwestia poczucia humoru to głównie dobre geny i inteligencja odziedziczona po rodzicach. Jeśli więc ojciec dziecka sprawia, że wszyscy pękają ze śmiechu i umie opowiadać dobre dowcipy, istnieje duża szansa, że potomek odziedziczy te same umiejętności.

#5 Wzrost i masa ciała

Te cechy są uwarunkowane przede wszystkim przez geny przekazane przez rodziców. Jeśli ojciec dziecka jest wysoki i potężny, są szanse, że dziecko odziedziczy po nim owe cechy. Pamiętaj jednak, że masa ciała będzie również zależeć od trybu życia i diety, jaką będzie w przyszłości stosować Wasza pociecha.

#6 Podobne odciski palców

Wiadomo, że każdy z nas ma swój unikalny układ linii papilarnych na dłoniach. Jednak wzór, który tworzą, potrafi być niemal identyczny z tym, jaki prezentują rodzice dziecka. Możliwe, że Twój potomek będzie mieć bardzo zbliżony odcisk palca do swojego taty.

#7 Zdolność do podejmowania ryzyka

Cechy osobowościowe, takie jak poczucie humoru, mogą być w jakimś stopniu dziedziczne. To samo tyczy się podejmowania ryzyka. Jeśli Twój partner to jedna z tych osób, które uwielbiają adrenalinę i podejmowanie ryzyka, a także uprawiają sporty ekstremalne, Twoje dziecko może wykazywać podobne skłonności.

#8 Zęby

Twój partner ma skłonność do powstawania ubytków w zębach? Dziecko (niestety) może odziedziczyć tę cechę po nim. Problemy z zębami są bowiem bardziej prawdopodobne, jeśli dotyczą tego rodzica.

#9 Dołki w policzkach

Nie ma nic słodszego niż dołeczki w policzkach pojawiające się podczas uśmiechu. Jeśli przyszły ojciec ma dołeczki, są duże szanse, że Twoje dziecko odziedziczy je po nim.

#10 Pozycja podczas snu

Zastanawiasz się dlaczego Twoje dziecko kręci się i przewraca z boku na bok podczas snu? Może ma to po tacie? To, w jaki sposób śpimy również może być dziedziczne. Twoje maleństwo może cieszyć się zdrowym, głębokim i spokojnym snem, ale równie dobrze może odziedziczyć tendencję do bezsenności… po tacie.

Czy to, co dziedziczymy po ojcu sprawdziło się w Twoim przypadku? Ja widzę wiele wspólnych cech z tatą 😉

 
Źródła: www.curejoy.com

Wybrane dla Ciebie

2-latek zaprzyjaźnił się z halloweenowym szkieletem, z którym nie rozstaje się nawet podczas snu

Theo to nieco ponad 2-letni chłopiec mieszkający w amerykańskim Salt Lake City. Od niedawna ma nowego najlepszego przyjaciela. Ku zdumieniu jego mamy i wszystkich wokół został nim szkieletor Benny. Theo i Benny Theo i Benny poznali się przypadkiem we wrześniu. Pewnego dnia w domu wydarzył się drobny wypadek, przez który matka chłopca, Abby, musiała zajrzeć […]

13 trików, które sprawią, że codzienna opieka nad dzieckiem nie będzie wyglądała jak bieg przez przeszkody

Wychowanie dziecka może często być powodem kłótni rodziców. Czasami okazuje się, że pary nie potrafią uspokoić malucha lub przytłacza ich ogrom nowych obowiązków. Amerykańska mama -Lauren Mejia – postanowiła uporać się z tymi problemami. Na TikToku dzieli się swoimi trikami, które oszczędzają jej czas i sprawiają, że wychowanie syna (Brax ma 22 miesiące) to nie […]

19 zdjęć, które dowodzą, że dzieci mają swój świat i swoje klocki i czasem nie będziemy w stanie do końca ich zrozumieć

Czasami nie wiadomo czy śmiać się czy płakać, z tego co robią nasze pociechy. Najtrudniejsze jest jednak to, że nieraz trudno zrozumieć co właściwie robią i dlaczego to robią. Czy też tacy kiedyś byliśmy? Oto kolekcja dzieci, które żyją w nieco surrealnym świecie. #1 „Chyba chciał połączyć zbyt wiele rzeczy” #2 Nowy sposób jedzenia banana […]

17 sprytnych tato-leniuchów. To prawdziwi geniusze wynalazczości

Tatusiowie w opiece nad swoimi dziećmi potrafią być bardzo kreatywni. Zwłaszcza, jeśli w międzyczasie chcieliby zrobić też coś innego lub za bardzo nie zmęczyć się zajmowaniem swoją pociechą. Oto niektóre z ich niezwykłych pomysłów. #1 Po co stać w słońcu, skoro można siedzieć w cieniu #2 Tatuś wielozadaniowy #3 „Zgubiłaś córciu gumkę i chcesz, żebym […]

15 dzieci, które są w stanie rozpłakać się na zawołanie. Najdziwniejsze powody wylewania łez

Zwykle płacz dziecka rozdziera serca rodziców, którzy chcieliby zapewnić swojemu maluchowi wszystko co najlepsze. Jednak czasami najmłodsi ronią łzy z całkiem absurdalnych i zabawnych powodów. Zdarza się, że mama nie pozwoli zjeść ciastek przeznaczonych dla psów lub włożyć paluszków do kontaktu. Dla dzieci każda sposobność do płaczu jest dobra. 😉 1. Kiedy zakazujesz gry na […]

Jaki ojciec, taki syn. 19 przykładów, które nie pozostawiają żadnych wątpliwości!

„To wykapany tata” – każdemu chyba zdarzyło się kiedyś słyszeć tego rodzaju komentarz, niezależnie od różnic i podobieństw z ojcem. Ale czasem podobieństwo jest rzeczywiście tak duże, że trudno mieć jakiekolwiek wątpliwości. Oto kolekcja zdjęć taty i syna, którzy są jak dwie krople wody. #1 Dwa śpiochy #2 To samo wariactwo w oczach #3 „Bo […]