×

8 zaskakujących przedmiotów, które można myć w zmywarce

W ostatnich latach można zauważyć wzrost sprzedaży zmywarek, a to oznacza, że coraz więcej ludzi przekonuje się do ich zalet. Okazuje się jednak, że mnóstwo Polaków stosuje tego urządzenia jedynie do zmywania brudnych naczyń! Nie ma co się dziwić – w końcu jest to główne zadanie zmywarki. Ale garnki czy zabrudzone talerze to nie jedyne przedmioty, które możesz w niej umieścić. Co jeszcze można myć w zmywarce?

Co można myć w zmywarce?

co można myć w zmywarce
bedroomfurniture.club

Pewnie nie zastanawiałeś się nad tym, co jeszcze można wrzucić do wnętrza tego urządzenia. Zaskoczysz się, gdy powiem Ci, że zmywarka dokładnie wyczyści czapki z daszkiem, dziecięce zabawki a nawet kalosze!

Obejrzyj poniższy filmik i dowiedz się, co jeszcze warto umyć w tym urządzeniu!

Zobacz także:3 mity dotyczące zmywarek:”Zmywarka wcale nie jest oszczędna!”

Jak zrobić domowe kapsułki do czyszczenia zmywarki?

Pamiętaj, że samą zmywarkę także należy wyczyścić. Przynajmniej raz na pół roku urządzenie potrzebuje porządnego czyszczenia, które pozwoli odświeży zapach urządzenia oraz uwolni filtr z zaległych resztek jedzenia. Przy czyszczeniu warto zastosować biały ocet oraz sodę – te dwa produkty na pewno znajdują się w Twoim domu! Są one tanie i ekologiczne, dlatego lepiej użyć ich niż chemicznych detergentów.

Zobacz także: Jak umyć zmywarkę używając octu i sody oczyszczonej

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować