×

Kradniesz hotelowe mydełka? Obsługa będzie Ci wdzięczna gdy weźmiesz też inne rzeczy

Nie ma co się oszukiwać, każdy z nas będąc w hotelu, podczas wymeldowania zabiera ze sobą hotelowe mydełko. Właściwie co jest w tym złego? Przecież i tak zostało ono przygotowane dla gości, a nie zawsze nadarza się okazja żeby znaleźć w sklepie ogórkowo-miętowe mydełko z dodatkiem awokado i masłem shea, a to wszystko znajduje się jeszcze w uroczym, kompaktowym opakowaniu.

Szampony, olejki do ciała, mydła, ręczniki, szlafroki – wszystko czeka w pokoju hotelowym, ale czy na pewno możesz wszystko zabrać?

unsplash.com

Hotele liczą się z tym, że goście będą chcieli zabrać ze sobą pewne darmowe przybory tj. mydełko. Jednak istnieją pewne limity, dotyczące tego co faktycznie możesz wziąć z hotelu. Według magazynu Travel + Leisure, wiele hoteli nie ma nic przeciwko jeśli zabierzesz ze sobą kilka drobiazgów, ale są pewne rzeczy przy których lepiej się opanować i zostawić w hotelowym pokoju.

Zacznijmy od łazienki

Pracownicy hotelu nie złoszczą się gdy zabierasz ze sobą małe butelki z szamponem lub mydełka. W niektórych hotelach możesz znaleźć nawet adnotację, która zachęca do zabrania ich ze sobą. Łazienkowe przybory często działają jak reklama – w końcu zabierając mydło z logiem firmy do swojego domu, będziesz dłużej pamiętał miłe wspomnienia związane z hotelem i być może następnym razem również zatrzymasz się w tym samym miejscu.

Pokój i recepcja

Jeśli zabierzesz ze sobą notes lub długopis, to też nic się nie stanie. W końcu są one przeznaczone do użytku, a trzymając w ręku długopis z logiem hotelu, poza jego murami, dalej stajesz się darmową reklamą dla danego hotelu.

Czego nie wypada zabrać?

unsplash.com

Nie wypada za to brać z pokoju ręczników hotelowych czy szlafroków. Zdarzały się przypadki, że niektórzy zabierali ze sobą prześcieradło lub kołdry! Rocznie szacuje się, że hotele są okradane z przedmiotów o wartości 100 milionów dolarów. Niektóre hotele wzięły się na sposób i dodają mini czipy do pościeli.

unsplash.com

Lepiej też nie próbować zabierać ze sobą suszarki do włosów, ekspresu do kawy, telewizora czy mini lodówki. Chociaż rzadko, to zdarzały się przypadki kiedy próbowano ukraść z hotelu żyrandole lub marmurowe części mebli! Mam nadzieję, że większość z Was wie, że takie przedmioty powinny zostać na swoim miejscu, jednak jeśli ktoś z Was myśli, że zabranie suszarki nie będzie problem i uda się wynieść sprzęt w walizce, to możesz mieć pewność, że i tak złodziejaszek zostanie ukarany.

unsplash.com

Hotele nie zawsze wzywają policję, jednak mogą pobrać pieniądze z Twojej karty kredytowej, dlatego zastanów się czy na pewno chcesz wynosić suszarkę lub pilot od telewizora (który pewnie i tak nie będzie działał u Ciebie) i zostać uznanym za złodzieja. Aby chronić się przed kradzieżami cześć hoteli umieszcza sprzęty na haczykach, tak aby nie można było ich wynieść z pokoju oraz zamieszcza wspomniane już czipy.

Będąc na wyjeździe pamiętaj, że zabranie buteleczki z szamponem czy długopisu nie jest niczym groźnym, jednak przywłaszczenie sobie ręcznika lub suszarki może mieć poważne konsekwencje!

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij