×

10 pięknych rzeczy, które zrobisz ze starej żarówki. Przestaniesz je wyrzucać!

Zwykłe żarówki coraz częściej wymieniamy na energooszczędne. Co w takim razie zrobić z tradycyjnymi żarówkami, jeśli mamy je w domu? Nie trzeba ich wcale wyrzucać! Można z nich bowiem zrobić fantastyczne ozdoby.

#1 Ozdoba z muszelkami

Jeżeli masz kolekcję drobnych muszelek, wystarczy umieścić je w żarówce i zalać żywicą epoksydową z utwardzaczem wymieszanymi w proporcji 2:1

#2 Żarówki pełne kwiatów

Wykorzystując żywicę epoksydową i utwardzacz, możesz w żarówce zatopić wszystko, co zmieści się w jej otworze. Zrób piękną ozdobę ze swoich ulubionych kwiatów.

#3 Brokatowe wazoniki

Wystarczy klej typu magic i brokat w ulubionym kolorze. I masz błyskotliwe ozdoby np. na karnawał! Takie żarówki możesz też użyć jako wazoniki.

#4 Lampa naftowa

Wystarczy nafta i knot do lampy naftowej. Takie lampy nadadzą uroku podczas spotkań z przyjaciółmi.

#5 Szklane baloniki

Jeżeli masz chociaż odrobinę chęci do malowania, wystarczy pomalować żarówki! Gwint owiń sznurkiem i gotowe. Pozostaje już tylko zawiesić je w pokoju dziecięcym i zachwycać się ich urokiem.

#6 Hodowla roślinek

Oplątwy to rośliny, które do życia nie potrzebują ani ziemi, ani wody. Chociaż należy je na raz na dwa tygodnie delikatnie nawilżyć. W każdym razie to idealne rośliny do hodowli w żarówkach!

#7 Ozdoby świąteczne

Wystarczy parę kropek i wyczarujesz na żarówce takie piękne bałwanki!

#8 Lampa naftowa na taras

W wietrzne dni wykorzystaj taki pomysł na lampę naftową!

#9 Kolorowy świat

Nie masz kwiatów, ani muszelek…, ale na pewno masz jakieś guziki!

#10 Żarówkowe sadzonki

Masz odnóżki roślin pokojowych? Możesz je trzymać własnie w żarówkach. Stworzą mini ogród w Twoim domu.

 
Źródła: dompelenpomyslow.pl

Wybrane dla Ciebie

9 kreatywnych pomysłów na wykorzystanie starych żarówek. Tchniesz w nie nowe życie!

Zużyte żarówki bądź te niepasujące do lamp w mieszkaniu, nie muszą kończyć swojego żywota na śmietniku. Wystarczy trochę inwencji twórczej oraz pracy, aby przeobrazić nic nie wartą z pozoru rzecz w oryginalną ozdobę. Zatem do dzieła! Pierwszym krokiem jest oczyszczenie wnętrza przepalonych żarówek. Przy pomocy obcęgów usuń czarną nakładkę znajdującą się na gwincie. Później stopniowo […]