×
Wirtualna Polska

Uścisk dłoni – co oznacza sposób w jaki się witasz?

Uścisk dłoni jest zdecydowanie czymś więcej niż tylko chwytaniem i potrząsaniem rąk. Po sposobie w jaki się witasz z innymi, można dowiedzieć się czy jesteś osobą pewną siebie, czy kieruje Tobą strach, szacunek, a nawet to jakie są Twoje intencje. Chcesz wiedzieć jak poprawnie uścisnąć czyjąś dłoń i co oznacza powitanie innych?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Uścisk dłoni to jeden gest, który przekazuje potężne informacje na Twój temat!

Witając się z innymi zawsze wykonuj zdecydowany ruch i patrz w oczy osoby, której podajesz dłoń. To ważne, abyś został dobrze zrozumiany przez nowo poznaną osobę – dzięki temu zawsze zrobisz dobre pierwsze wrażenie.

Zobacz także: 10 rzeczy, które przyciągają przeciwną płeć. Działają jak magnes!

Uścisk dłoni #1 – objęcie dłoni dwiema rękami

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jeśli ktoś obejmuje Twoją dłoń obiema rękami, oznacza to, że jest typem osoby która lubi dominować, ale zgadza się na przeprowadzenie dyskusji. Jeśli witasz się w ten sposób wysyłasz sygnał, że jesteś osobą uczciwą i otwartą na komunikację, a także chcesz przegadać kwestię sporną.

Uścisk dłoni #2 – dłoń skierowana do dołu

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Kiedy podajesz dłoń i kciuk drugiej osoby jest na górze może to oznaczać, że jesteś osobą uległą, która jest nieśmiała i często zastraszana. Możesz być mniej pewny siebie i łatwo nad Tobą zdominować. Jeśli zauważasz, że dopuszczasz do tego, aby kciuk drugiej osoby był u góry, staraj się nad tym pracować. Nie pozwól aby druga osoba od samego początku czuła, że ma nad Tobą kontrolę.

Uścisk dłoni #3 – dłoń skierowana do góry

Kiedy z kolei to Ty jesteś osobą, która witając się trzyma kciuk u góry, oznacza to że pokazujesz swoją dominację nad rozmówcą. Możesz być czasami uważany nawet za osobę agresywną, która nie będzie chciała zmieniać swojego zdania. Mocno stąpasz po ziemi, a Twoja postawa często oznacza to, że ostatnie słowo musi należeć do Ciebie. Jeśli do tego wszystkiego lekko obracasz dłoń rozmówcy w dół to znak, że lubisz przejmować kontrolę nad innymi.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz także: 6 sygnałów dotyczących mowy ciała. Pomogą Ci czytać rozmówcę jak otwartą księgę!

Uścisk dłoni #4 – uścisk na kiść marchewek

Jeśli podajesz dłoń drugiej osobie i robisz to całkowicie od niechcenia, przy tym szybko odsuwasz swoją rękę, oznacza to, że nie zadajesz sobie zbyt wielkiego trudu aby lepiej poznać drugą osobę i tak naprawdę nie obchodzi Cię dłuższy kontakt. Może to oznaczać także że nie lubisz kontaktu fizycznego.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Uścisk dłoni #5 – uścisk na martwego śledzia

Jeśli uścisk dłoni jest bezwładny i miękki jak martwa ryba, ujawnia to brak zaangażowania, obojętności, a nawet słabość. Sygnalizuje to, że osoba może łatwo stać się uległa. Należy jednak pamiętać, że np. w niektórych kulturach (w krajach afrykańskich), łagodny uścisk dłoni jest grzecznym sposobem na powitanie, podczas gdy silne podanie ręki może być uznane za obraźliwe.

A ty w jaki sposób się witasz? Daj nam znać w komentarzu!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować