Kategorie PoradyPsychologia

Uścisk dłoni – co oznacza sposób w jaki się witasz?

Uścisk dłoni jest zdecydowanie czymś więcej niż tylko chwytaniem i potrząsaniem rąk. Po sposobie w jaki się witasz z innymi, można dowiedzieć się czy jesteś osobą pewną siebie, czy kieruje Tobą strach, szacunek, a nawet to jakie są Twoje intencje. Chcesz wiedzieć jak poprawnie uścisnąć czyjąś dłoń i co oznacza powitanie innych?

Uścisk dłoni to jeden gest, który przekazuje potężne informacje na Twój temat!

Witając się z innymi zawsze wykonuj zdecydowany ruch i patrz w oczy osoby, której podajesz dłoń. To ważne, abyś został dobrze zrozumiany przez nowo poznaną osobę – dzięki temu zawsze zrobisz dobre pierwsze wrażenie.

Zobacz także: 10 rzeczy, które przyciągają przeciwną płeć. Działają jak magnes!

Uścisk dłoni #1 – objęcie dłoni dwiema rękami

brightside.me

Jeśli ktoś obejmuje Twoją dłoń obiema rękami, oznacza to, że jest typem osoby która lubi dominować, ale zgadza się na przeprowadzenie dyskusji. Jeśli witasz się w ten sposób wysyłasz sygnał, że jesteś osobą uczciwą i otwartą na komunikację, a także chcesz przegadać kwestię sporną.

Uścisk dłoni #2 – dłoń skierowana do dołu

brightside.me

Kiedy podajesz dłoń i kciuk drugiej osoby jest na górze może to oznaczać, że jesteś osobą uległą, która jest nieśmiała i często zastraszana. Możesz być mniej pewny siebie i łatwo nad Tobą zdominować. Jeśli zauważasz, że dopuszczasz do tego, aby kciuk drugiej osoby był u góry, staraj się nad tym pracować. Nie pozwól aby druga osoba od samego początku czuła, że ma nad Tobą kontrolę.

Uścisk dłoni #3 – dłoń skierowana do góry

brightside.me

Kiedy z kolei to Ty jesteś osobą, która witając się trzyma kciuk u góry, oznacza to że pokazujesz swoją dominację nad rozmówcą. Możesz być czasami uważany nawet za osobę agresywną, która nie będzie chciała zmieniać swojego zdania. Mocno stąpasz po ziemi, a Twoja postawa często oznacza to, że ostatnie słowo musi należeć do Ciebie. Jeśli do tego wszystkiego lekko obracasz dłoń rozmówcy w dół to znak, że lubisz przejmować kontrolę nad innymi.

Zobacz także: 6 sygnałów dotyczących mowy ciała. Pomogą Ci czytać rozmówcę jak otwartą księgę!

Uścisk dłoni #4 – uścisk na kiść marchewek

brightside.me

Jeśli podajesz dłoń drugiej osobie i robisz to całkowicie od niechcenia, przy tym szybko odsuwasz swoją rękę, oznacza to, że nie zadajesz sobie zbyt wielkiego trudu aby lepiej poznać drugą osobę i tak naprawdę nie obchodzi Cię dłuższy kontakt. Może to oznaczać także że nie lubisz kontaktu fizycznego.

Uścisk dłoni #5 – uścisk na martwego śledzia

brightside.me

Jeśli uścisk dłoni jest bezwładny i miękki jak martwa ryba, ujawnia to brak zaangażowania, obojętności, a nawet słabość. Sygnalizuje to, że osoba może łatwo stać się uległa. Należy jednak pamiętać, że np. w niektórych kulturach (w krajach afrykańskich), łagodny uścisk dłoni jest grzecznym sposobem na powitanie, podczas gdy silne podanie ręki może być uznane za obraźliwe.

A ty w jaki sposób się witasz? Daj nam znać w komentarzu!

Źródło: brightside.me | Fotografie: brightside.me