×
Wirtualna Polska

Kiedy ustawiłam to na regale, z mojego domu uciekła cała negatywna energia!

Jest wiele przesądów mówiących o przedmiotach, które mają nam przynieść szczęście. Podstawą jest filozofia feng shui. Według niej dbanie o porządek w domu i pozostawianie minerałów w różnych miejscach ma przyciągnąć obfitość. Również wybieranie określonych kolorów ma pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie i oczyszczać przestrzeń wokół nas. Tak więc co trzymać w domu na szczęście?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Miłośnicy feng shui, którzy żyją według jej zasad, skupiają się na tym, aby kreować wokół siebie dobrą energię. Warto zainspirować się ich przekonaniami. Są duże szanse, że jeśli ustawisz tę jedną rzecz na półce, to zapewni ci ona szczęście i obfitość. Czemu by nie spróbować?

Przyciągaj do siebie wszystko to, co dobre

Każdy z nas chce być szczęśliwy i mieć w życiu powodzenie. Niektórzy — nie widząc szansy w racjonalnych rozwiązaniach — szukają pomocy w różnego rodzaju filozofiach, ideach, przesądach, afirmacjach itp. Według psychologii pozytywnej szczęście jest w nas. Musimy tylko pokochać siebie i zwrócić większą uwagę na wdzięczność. Bywa to jednak trudne, dlatego wiele osób woli wspomagać się dodatkowymi metodami, jak choćby zasadami feng shui, które mają zagwarantować dobry przepływ energetyczny w domu.

Co trzymać w domu na szczęście?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Popularną figurką, którą często dostajemy od innych w prezencie, jest słonik z uniesioną do góry trąbą. Uroczy i radosny, ma przynosić obdarowanemu wszystko, co najlepsze. Często trzyma się też w domu drzewko szczęścia. To zaś przyciąga bogactwo, gdyż najczęściej wykonuje się je z bursztynu. Nie ma w tym przypadku, ponieważ kamień ten ma silne właściwości ochraniające przed złą energią i przyciągające dobrobyt.

co trzymać w domu na szczęście, fot. Genialne

co trzymać w domu na szczęście, fot. Genialne

 

Jak przyciągnąć szczęście do domu?

Feng shui ma dla nas jeszcze jeden przedmiot na przyciągnięcie szczęścia — metalowy dzwoneczek.  Wystarczy zadzwonić nim, kiedy dana osoba potrzebuje szczęścia, sukcesów, samorealizacji, wsparcia czy uspokojenia. Są jednak pewne wytyczne: powinien być kolorze srebrnym lub czerwonym oraz mieć przyjemny dla ucha dźwięk.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Co trzymać w domu na szczęście? Fot. Gettyimages

Co trzymać w domu na szczęście? Fot. Gettyimages

 

Dzwoneczek może leżeć na półce, ale też wisieć na meblach lub przy drzwiach. Jego zadaniem jest przyzywanie dobrych duchów do domu, które mają wspierać jego mieszkańców. Przyciąga też harmonię, spokój i radość.

 

Zobacz również: 11 rzeczy, których nie należy dawać w prezencie. Przynoszą nieszczęście!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Źródła: www.kobieta.pl, obido.pl, www.apteka-melissa.pl

Może Cię zainteresować