×

12 genialnych trików, które ułatwią ci codzienne domowe obowiązki

W pewnym momencie naszego życia utrzymywanie czystości w domu jest naszym zadaniem. Nie ma znaczenia czy to dom, mieszkanie, czy wynajęte lokum. Dbamy o porządek i czystość w miejscu, w którym mieszkamy, a domowe obowiązki są poniekąd wyzwaniem. Choć dużo łatwiej dbać o dom i pewne czynności nie są tak uciążliwe jak kiedyś, nadal jest to czynność nielubiana.

Dlatego mamy dla was kilka wskazówek jak dbać o dom, by zaoszczędzić czas i aby niektóre czynności były mniej uciążliwe.

Nieprzyjemny zapach w toalecie

The Home Depot
The Home Depot

By wyeliminować przykre zapachy w toalecie i jednocześnie zadbać o higienę muszli klozetowej wystarczy wlać odrobinę ładnie pachnącego środka czystości do zbiornika na szczotkę do czyszczenia.

Wąż ogrodowy

Welcome To The Little Red Farmhouse
Welcome To The Little Red Farmhouse

By nigdy więcej nie potykać się o wielkiego węża ogrodowego wystarczy zwinąć go do pojemnika o odpowiednim rozmiarze.

Zardzewiałe noże

Fabulessly Frugal
Fabulessly Frugal

Jeśli rdza odezwała się na sztućcach wystarczy, że wymoczysz je w soku z cytryny i wytrzesz gąbką. Osadzaniu rdzy zapobiegniesz jeśli będziesz unikać mycia ich w zmywarce. Również nie pozwól by zbyt długo moczyły się w wodzie!

Zawsze miękki cukier

tipy-1
POPSUGAR

Do pudełka z cukrem dodaj kilka pianek marshmallows a unikniesz wielkich i twardych grudek.

Worki na śmieci

reddit
reddit

Jeśli wciąż wpadający worek doprowadza cię do szału, mamy na to sposób! Przyklej plastikowe wieszaki po dwóch stronach kosza i gotowe!

Malowanie na wysokości

1000 Life Hacks
1000 Life Hacks

Schodzenie po drabinie przy malowaniu na wysokości może być uciążliwe. Tak samo jak trzymanie niewygodnej puszki z farbą. Wystarczy wyciąć dziurę w dużej butelce z uchwytem i problem rozwiązany!

Miejsce w mikrofalówce

reddit
reddit

A raczej jego brak. Jeśli chcesz podgrzać dwa dania jednocześnie wystarczy umieścić miskę lub talerz jak na powyższym zdjęciu!

Wieszanie obrazów

Somewhat Simple
Somewhat Simple

Nie masz pojęcia gdzie przybić gwóźdź? Nałóż odrobinę pasty do zębów na ramkę i dopasuj do ściany. Miejsce gdzie zostanie pasta jest miejscem, gdzie powinien zostać wbity gwóźdź!

Czysta zmywarka

One Good Thing By Jillee
One Good Thing By Jillee

Raz na jakiś czas zmywarka powinna przejść poważne, głębokie czyszczenie. Aby to zrobić, wystarczy umieścić pojemnik wypełniony octem na górnej półce w pustej zmywarce. Uruchom normalny cykl, po skończeniu wyjmij ocet. Następnie rozsyp szklankę sody i uruchom nowy cykl. Twoja zmywarka będzie jak nowa!

Śliska wycieraczka

tipy-8
HouseholdHacker

By zapobiec ślizganiu się wycieraczki podklej ją od spodu klejem na gorąco

Trzaskające szafki

tipy-10
HouseholdHacker

Jeśli szafki i szuflady głośno trzaskają przy zamykaniu, nałóż odrobinę kleju na gorąco lub grubą taśmę. Zaschnięty klej lub taśma sprawi, że odgłos zamykania będzie zdecydowanie mniej głośny.

Plamy z mydła

tipy-7
Crazy Organized

Zamiast szorować kafelki środkami chemicznymi, użyj octu i płynu do naczyń by pozbyć się smug mydła z kafelek w łazience!

Może Cię zainteresować

zamknij