×
Wirtualna Polska

12 genialnych trików, które ułatwią ci codzienne domowe obowiązki

W pewnym momencie naszego życia utrzymywanie czystości w domu jest naszym zadaniem. Nie ma znaczenia czy to dom, mieszkanie, czy wynajęte lokum. Dbamy o porządek i czystość w miejscu, w którym mieszkamy, a domowe obowiązki są poniekąd wyzwaniem. Choć dużo łatwiej dbać o dom i pewne czynności nie są tak uciążliwe jak kiedyś, nadal jest to czynność nielubiana.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Dlatego mamy dla was kilka wskazówek jak dbać o dom, by zaoszczędzić czas i aby niektóre czynności były mniej uciążliwe.

Nieprzyjemny zapach w toalecie

By wyeliminować przykre zapachy w toalecie i jednocześnie zadbać o higienę muszli klozetowej wystarczy wlać odrobinę ładnie pachnącego środka czystości do zbiornika na szczotkę do czyszczenia.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wąż ogrodowy

By nigdy więcej nie potykać się o wielkiego węża ogrodowego wystarczy zwinąć go do pojemnika o odpowiednim rozmiarze.

Zardzewiałe noże

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jeśli rdza odezwała się na sztućcach wystarczy, że wymoczysz je w soku z cytryny i wytrzesz gąbką. Osadzaniu rdzy zapobiegniesz jeśli będziesz unikać mycia ich w zmywarce. Również nie pozwól by zbyt długo moczyły się w wodzie!

Zawsze miękki cukier

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Do pudełka z cukrem dodaj kilka pianek marshmallows a unikniesz wielkich i twardych grudek.

Worki na śmieci

Jeśli wciąż wpadający worek doprowadza cię do szału, mamy na to sposób! Przyklej plastikowe wieszaki po dwóch stronach kosza i gotowe!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Malowanie na wysokości

Schodzenie po drabinie przy malowaniu na wysokości może być uciążliwe. Tak samo jak trzymanie niewygodnej puszki z farbą. Wystarczy wyciąć dziurę w dużej butelce z uchwytem i problem rozwiązany!

Miejsce w mikrofalówce

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

A raczej jego brak. Jeśli chcesz podgrzać dwa dania jednocześnie wystarczy umieścić miskę lub talerz jak na powyższym zdjęciu!

Wieszanie obrazów

Nie masz pojęcia gdzie przybić gwóźdź? Nałóż odrobinę pasty do zębów na ramkę i dopasuj do ściany. Miejsce gdzie zostanie pasta jest miejscem, gdzie powinien zostać wbity gwóźdź!

Czysta zmywarka

Raz na jakiś czas zmywarka powinna przejść poważne, głębokie czyszczenie. Aby to zrobić, wystarczy umieścić pojemnik wypełniony octem na górnej półce w pustej zmywarce. Uruchom normalny cykl, po skończeniu wyjmij ocet. Następnie rozsyp szklankę sody i uruchom nowy cykl. Twoja zmywarka będzie jak nowa!

Śliska wycieraczka

By zapobiec ślizganiu się wycieraczki podklej ją od spodu klejem na gorąco

Trzaskające szafki

Jeśli szafki i szuflady głośno trzaskają przy zamykaniu, nałóż odrobinę kleju na gorąco lub grubą taśmę. Zaschnięty klej lub taśma sprawi, że odgłos zamykania będzie zdecydowanie mniej głośny.

Plamy z mydła

Zamiast szorować kafelki środkami chemicznymi, użyj octu i płynu do naczyń by pozbyć się smug mydła z kafelek w łazience!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować