×

21 życiowych trików, dzięki którym bez nerwów przetrwasz każdy dzień i znajdziesz czas na spokojne wypicie kawy

Wszystkie triki, które pomogą Ci zaoszczędzić trochę czasu są na wagę złota. Dzięki nim rozwiążesz każdy problem i bez trudu zaplanujesz kolejny dzień. Poznaj sprytne rozwiązania, które z pewnością będą chcieli poznać także Twoi znajomi.

1. Rób zdjęcia dzieciom

Zwłaszcza na wakacjach, wyjazdach, każdego dnia zrób swojemu dziecku zdjęcie. Wówczas, gdyby zaginęło, będziesz miał jego aktualną fotografię i cała ekipa poszukiwacza będzie wiedziała w co maluch był ubrany. starsze dzieci naucz, aby jak się zgubią, poszukały inną rodzinę z dziećmi i poprosiły o pomoc. Warto też do kieszeni dziecka włożyć swoją wizytówkę albo założyć mu bransoletkę ze swoim numerem telefonu.

Kelly Sikkema/unsplash

2. Aby szczelnie zamknąć każde opakowanie foliowe, wystarczy tylko górna część z zakrętką plastikowej butelki.

imgur

3. Patent na nieproszonych gości

Jeśli wynajmujesz apartament, wieszaj ręczniki równo, przetrzyj lustro, zamknij klapę w toalecie. Dzięki temu będziesz wiedzieć, czy podczas swojej nieobecności miałeś nieproszonego gościa.

reisetopia/unsplash

4. Na urlopie

Jeśli jesteś w nieznanym Ci mieście, poruszaj się tam, gdzie znajduje się sporo lokalnych kobiet z dziećmi. Matki z pociechami nie zapuszczają się w niebezpieczne rejony.

Ostap Senyuk/unsplash

5. Ręczniki owinięte wokół stóp pomogą szybko wytrzeć mokrą podłogę bądź kafelki

charzawr/reddit

6. Porządki przed snem

Nie kładź się do łóżka, kiedy masz nieporządek w kuchni lub brudne naczynia w zlewie. Jeśli posprzątasz przed snem, to rano o wiele łatwiej i szybciej przygotujesz śniadanie.

Portuguese Gravity/unsplash

7. Zakupy z pełnym brzuchem

Nigdy nie rób zakupów spożywczych, kiedy jesteś głodny. Wówczas kupisz znacznie więcej niepotrzebnych i wysokokalorycznych rzeczy.

Marjan Blan | @marjanblan/unsplash

8. Nożyczki łatwo naostrzysz, tnąc papier ścierny

A R/unsplash

9. Dla zapominalskich

Jeżeli rano musisz koniecznie zabrać z domu konkretną rzecz, to połóż na niej kluczyki do samochodu. Wówczas z pewnością o niej nie zapomnisz.

Daniel Andrade/unsplash

10. Oszuści w akcji

Jeśli przed Twoim wyjazdem na wakacje, do domu zapuka policjant, to nigdy nie mów, że udajesz się w podróż. Może to być oszust. Po odejściu funkcjonariusza koniecznie zadzwoń na komisariat i wyjaśnij całą sytuację.

Matt Popovich/unsplash

11. Podczas podróży szczoteczkę możesz przewozić w butelce

PoorMansThread/reddit

12. Miarka w dłoni

Zmierz swoją dłoń (od opuszka najdłuższego palca do miejsca, gdzie dłoń łączy się z przedramieniem). To będzie Twoja miarka, którą zawsze będziesz miał pod ręką. 😉 Dzięki niej bez trudu oszacujesz długość przedmiotów bez konieczności poszukiwania linijki.

Luis Quintero/unsplash

13. Za podstawkę pod laptopa z powodzeniem posłuży wytłoczka do jajek. To ekologiczne rozwiązanie 😉

alvaedison/reddit

14. Suszarka usunie parę

Po wzięciu prysznica skieruj strumień ciepłego strumienia suszarki na zaparowane lustro. Wówczas cała para zostanie dość szybko usunięta.

pinterest

15. Nie afiszuj się z gotówką

Kiedy płacisz za coś (zwłaszcza na wakacjach) nie wyciągaj portfela pełnego gotówki. To zaproszenie dla złodziei. Zawsze trzymaj drobne w kieszeni, które przeznaczysz na drobne wydatki.

Allef Vinicius/unsplash

16. Odnaleziony samochód

Kiedy zostawiasz auto na dużym parkingu, sfotografuj najbliższy znak parkingowy. Wówczas bez trudu odnajdziesz swój samochód.

Aditya Rathod/unsplash

17. Nie publikuj zdjęć

Nie publikuj w mediach społecznościowych zdjęć, w momencie kiedy jeszcze przebywasz na wakacjach. To może uchronić Cię przed włamaniem do Twojego pustego domu.

Dominik Dancs/unsplash

18. Schowek na biżuterię możesz zamaskować obrazem, który ozdobi Twój pokój

pinterest

19. Szybka regeneracja

Jeżeli w środku dnia czujesz się śpiący, to wypij mocne espresso i zrób sobie ok. 15-minutową drzemkę. Obudzisz się rześki i pełen sił. Wszystko dlatego, że kofeina zaczyna działać po ok. 15-20 minutach.

tabitha turner/unsplash

20. Rozplanowanie obowiązkowych zajęć

W ciągu dnia zaoszczędzisz sporo czasu, jeśli sprytnie wykonasz obowiązkowe zajęcia. Przykładowo: w momencie podgrzewania jedzenia, idź wyrzucić śmieci. Następnie wszystkie brudne patelnie, garnki włóż do zlewu i zalej wodą. W tym czasie odkurz lub pościeraj kurze, a potem umyj naczynia.

Catt Liu/unsplash

21. Ze zwykłych, składanych krzeseł można wyczarować wieszak i małą szafę

pinterest

BONUS

Patent na to jak zrobić zdjęcie i być na tym zdjęciu. 😉

thatsweetembrace/reddit

Który trik uważasz za najbardziej przydatny?

21 osób, które zdradziły swoje sekretne triki na miarę MacGyvera. One ułatwiają wykonywanie domowych czynności

genialne

 

Źródła: www.boredpanda.com, www.boredpanda.com

Może Cię zainteresować

zamknij