×

10 prostych trików, które musisz przetestować. Skutecznie poprawią Twój dzień

Jeśli szukasz trików, które są nie tylko proste, ale także bardzo efektowne, to dobrze trafiłaś! Codzienne obowiązki mogą być nudne lub bardzo przytłaczać, ale jeśli wiemy jak je rozwiązać, nie musisz się niczym martwić. Koniec z zagubionymi kolczykami, zaklinowanymi szklankami czy brudem w łazience, którego nie da się doczyścić. Oto triki, które z pewnością Ci się przydadzą!

#1 Za pomocą plastikowej butelki możesz odetkać zatkaną toaletę

Istnieje stary i bardzo prosty trik, który pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze i niepotrzebnych stresów przy zatkanej toalecie. Weź dużą plastikową butelkę i odetnij jej dno. Następnie załóż rękawiczki i przepompuj blokadę.

#2 Nalewanie oliwy, oleju itp

Jeśli kupujesz nową butelkę oleju lub oliwy i są one zabezpieczone folią, lepiej zostaw ją na miejscu. Weź widelec i zrób kilka dziurek. Dzięki temu będziesz mogła łatwiej dolewać oliwę.

#3 Jak szybciej schłodzić napój

Jeśli chcesz, żeby Twój napój szybciej się schłodził, zawiń go w wilgotną ściereczkę i schowaj go na 15 minut do lodówki. Napój szybciej zrobi się przyjemnie chłodny.

#4 Trik na znalezienie zgubionych kolczyków

Zapięcie lub sam kolczyk spadło Ci na podłogę lub w dywan? Jeśli masz problem z ich znalezieniem, nałóż na odkurzacz skarpetkę lub podkolanówkę i zabezpiecz gumką.

#5 Umieść klips na początku taśmy klejącej

Jeśli często masz problem ze znalezieniem początku taśmy klejącej, ten trik będzie dla Ciebie bardzo przydatny. Umieść na początku taśmy małą wsuwkę lub klips biurowy, dzięki czemu zawsze znajdziesz początek taśmy.

#6 Oddziel szklanki bez żadnych zadrapań

Jeśli masz mało miejsca w szafkach to na pewno wkładasz szklankę w szklankę, przez co naczynia mogą się do siebie skleić. Jak wyciągnąć szklankę bez zadrapania i uszkodzenia? Prostym rozwiązanie jest nalanie zimnej wody do szklanki znajdującej się na górze, i umieszczenie dolnej nad miską z bardzo gorącą wodą. Dzięki parze wodnej szklanki powinny łatwo się rozdzielić.

#7 Pozbądź się wosku z mebli używając kostki lodu

Romantyczna kolacja jest świetna, jednak jeśli wosk ścieknie na meble z pewnością zastanawiasz się jak go usunąć. Dobra wiadomość jest taka, że ten trik jest bardzo prosto. Weź kostkę lodu i pozostaw ją na miejscu. Po kilku minutach łatwo usuniesz wosk.

#8 Pusta butelka po szamponie może posłużyć jako przedłużenie kranu

Jeśli Twoje dziecko nie dosięga do kranu, możesz umieścić na nim butelkę wody, która będzie stanowiła przedłużenie kranu.

#9 Użyj pałeczek do sushi do jedzenia chipsów

Jeśli nie chcesz wybrudzić swoich palców i mieć wrażenie, że sól jest wszędzie, wystarczy, że użyjesz pałeczek.

#10 Przechowuj kosmetyki na wyjazd w opakowaniu po soczewkach

Wyjeżdżasz na weekend i nie chcesz brać ze sobą całego opakowania z kosmetykami? Podkład czy krem możesz umieścić w opakowaniu po soczewkach, który zajmuje bardzo mało miejsca.

Zobacz także:

1) 16 osób, których pomysły rozsadzą Ci umysł. Te triki są dziwne, ale bardzo skuteczne

2) Przydatne triki z użyciem wódki. Niezawodne przy sprzątaniu

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij