×

Architekci przekształcili niewykorzystaną przestrzeń w kolorową bibliotekę dla dzieci

Stare i opuszczone miejsca mogą być przerażające, a dla innych stanowią ciekawe wyzwanie pod względem zagospodarowania przestrzeni. Z takim nastawieniem podeszli architekci z biura Michael K Chen Architecture, którzy zdecydowali się zmienić ciemną i niedocenioną przestrzeń w kolorową i przejrzystą czytelnię dla dzieci.

Concourse House to potężna przestrzeń znajdująca się na Bronxie w Nowym Jorku

mymodernmet.com

Przestrzeń ta służy bezdomnym kobietom z dziećmi jako schronisko. To miejsce gdzie bezdomni mogą poprosić o pomoc w wyjściu ze swojej krytycznej sytuacji, a także uzyskać pomoc socjalną. Concourse House jest w stanie pomóc im w wygodnym przejściu do życia w stałych domach, a ponieważ dzieci nadal muszą uczyć się i rozwijać w środowisku wychowawczym, stworzenie przyjemnej przestrzeni dla najmłodszych wychowanków było bardzo istotne.

mymodernmet.com

Miłość do książek oraz czytania jest czymś co definiowało mnie w dzieciństwie – powiedział dyrektor biura architektów, Michael Chen – Przestrzeń którą zdecydowaliśmy się zagospodarować to wyjątkowy prezent, zwłaszcza dla dzieci, które obecnie nie mają stałego domu lub nie mogą znaleźć swojego własnego miejsca w ośrodku. Praca z Councourse House to ogromny przywilej, a bibliotek stała się piękną rzeczywistością, na którą zasługują te dzieci.

mymodernmet.com

Wykorzystując niewielką przestrzeń , architekci zdecydowali się umieścić dwa okrągłe stoły (które są zintegrowane z półkami),boazerię zawierającą światła LED, które oświetlają przestrzeń, a także pomalowaną na czarno powierzchnię do pisania, aby dzieci mogły wyrazić swoją kreatywność.

mymodernmet.com

Projekt był możliwy dzięki darowiźnie w postaci 1200 książek dla dzieci z księgarni Sisters Uptown Book w Washington Heights, a także darowizny od Julie i Kate Yamin, która przyczyniła się do kupna mebli. Ze swojej architekci wykonali projekt całkowicie za darmo i pomogła w pozyskiwaniu darowizn od projektantów, wykonawców i producentów.

mymodernmet.com
mymodernmet.com

Jak Ci się podoba taki projekt i wykorzystanie hali?

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować