×
Wirtualna Polska

Converse stawia na uprecykling. Nowy model butów tworzą ze starych jeansów

Czy jest coś lepszego niż moda łącząca w sobie bycie trendy i troskę o środowisko? Firma Converse właśnie wyszła na przeciw wszystkim, którzy chcą być eko oraz wyglądać modnie i wypuściła na rynek buty wykonane ze starych jeansów.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Tworzenie zupełnie nowych przedmiotów, z tych starych i już nieużywanych to nic nowego, w końcu od lat szukano rozwiązań, które łączyłyby w sobie oszczędzanie i wytwarzanie nowych dóbr. Cieszy jednak fakt, że branża modowa, w której zużywa się ogromne ilości energii, a także tworzyw sztucznych (przy płacy minimalnej pracowników oraz zanieczyszczeniach powietrza związanych z istnieniem fabryk oraz transportem), od paru lat czynnie wprowadza w życie zmiany związane z ekologią. Niedawno pisaliśmy o firmie Adidas, która idzie na wojnę z plastikiem i do produkcji swoich butów używa śmieci wyłowionych z oceanów czy o 5 najciekawszych zastosowaniach plastiku z recyklingu, , a dziś możemy pochwalić kolejny ciekawy projekt, który na tapecie ma troskę o środowisko.

Converse stawia na uprecykling

Converse stawia na uprecykling 2
http://www.converse.com

W swoim nowym modelu Converse Renew Denim moda spotyka się ponownie. Stare, niegdyś być może modne jeansy, zamieniły się w nową parę modnych butów. Cały projekt zaczął się blisko 4 lata temu, gdy pracownicy chcieli sprawdzić czy możliwe jest stworzenie płóciennych cholewek z materiałów pozyskanych z własnych szaf. Kiedy pokonano pierwsze przeszkody i wykonano prototyp butów, okazało się, że stworzenie takiej pary obuwia nie jest niemożliwe, jednak cała produkcja kilku tysięcy par jest już problematyczne. Dlatego te postanowiono wprowadzić w życie Converse Renew Denim.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Converse stawia na uprecykling 1
http://www.converse-sa.co.za

Według założeń firmy jedna para spodni to jedna para nowych, brandowanych logiem gwiazdy, butów Converse. Jak wiadomo jeans jest trwałym materiałem, który łatwo poddać recyklingowi, a dodatkowo w ogromnej ilości trafia do sklepów, następnie naszych domów i kończą w końcu na wysypiskach śmieci. Dzięki uzyskaniu jeansu ze spodni, materiał można farbować i przekształcać, tak aby stworzyć eko model butów Converse. Nie byłoby to możliwe bez współpracy – w tym przypadku firma Converse zdecydowała się na współpracę z brytyjską marką odzieżową Beyod Retro, która słynie z produktów z vintage smaczkiem. Dzięki tej współpracy możliwe jest stworzenie tysięcy par butów. Co ciekawe, każda para jeansów różni się od siebie, dzięki czemu każdy but jest zupełnie inny i unikatowy.

Converse stawia na uprecykling 3

Zobacz także:

1) H&M stawia na ekologię. W kolekcji pojawią się ubrania z pomarańczy

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

2) Te kolorowe buty powstały z niecodziennego tworzywa! Nie uwierzysz z czego są zrobione

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować