×
Wirtualna Polska

Coraz więcej osób rysuje literę „S” na swojej toalecie. Oto powód

Mycie deski klozetowej i toalety, nie należy do ulubionych czynności. Niestety nie da się tego uniknąć, bo kurz i osad nie znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Bakterie z toalety również. Dlatego całą pracę wykonać musimy sami. Pokażemy Ci, jak zrobić to w taki sposób, aby ułatwić sobie jej mycie. Wystarczy do tego listek papieru toaletowego! Zaskoczony?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Brud, kurz i bakterie, czyli co czyha na Twojej toalecie

Szacuje się, że na samej desce sedesowej żyje 7,5 bakterii/cm². Toaleta jest dla nich idealnym siedliskiem. Ich obecność oraz brak regularnego sprzątania toalety ma swoje konsekwencje. Nie mówimy jedynie o walorach estetycznych. W końcu nikomu nie byłoby przyjemnie korzystać z brudnej toalety. Mowa tu o chorobach i infekcjach, które korzystanie z nieumytej ubikacji może łatwo spowodować. I jest się czego obawiać, ponieważ nawet niegroźna początkowo infekcja może przerodzić się w duże problemy zdrowotne. Nasz układ moczowy jest delikatny i nietrudno, aby zaatakowały go bakterie. Domowe sposoby zapewnią nam czystą toaletę i mniejsze ryzyko kłopotów zdrowotnych.

mycie deski klozetowej, fot. Freepik

mycie deski klozetowej, fot. Freepik

Mycie deski klozetowej

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Mycie deski klozetowej warto zacząć od tzw. mycia wstępnego. Co to oznacza w praktyce? To usunięcie wierzchniej warstwy kurzu z toalety. Występuje on na desce i całej toalecie, nawet jeśli wydaje nam się na pierwszy rzut oka, że go nie ma. Jak to sprawdzić? Wystarczy wykorzystać trik na czystą toaletę z użyciem listka papieru toaletowego. Odrywamy listek i w kształcie litery S przejeżdżamy po całej powierzchni toalety. Najlepiej od góry do dołu. Dlaczego to tak ważne? Ponieważ, jeśli go nie usuniemy, mycie toalety będzie trudniejsze, a brud może rozmazywać się w trakcie czyszczenia. Następnie, kiedy toaleta jest gotowa do ostatecznego mycia, użyj domowego środka na mycie toalety.  

Ten pomysł pokazał pewien Tik Toker:

@geo.cleans Simple cleaning hack #cleaning #hack #lifehack #adulting #geocleans #toiletpaper #hygenic #eco #green #ecofriendly ♬ Ameno Amapiano Remix (You Wanna Bamba) – Goya Menor & Nektunez

Domowy sposób na mycie muszli klozetowej od środka

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Mycie muszli klozetowej domowym sposobem to czysta oszczędność. To najlepszy sposób na usunięcie nawet trudnego osadu. Pozwoli też na umycie zakamarków toalety i zacieków. Jest też prosty w wykonaniu. Zrobisz go dosłownie w kilka sekund! Do jego wykonania potrzebujesz:

  • 1/3 szklanki sody oczyszczonej,
  • 1/4  szklanki kwasu cytrynowego.

Wymieszaj 1/3 szklanki sody oczyszczonej z 1/4 szklanki kwasku cytrynowego. Tak powstałą mieszankę od razu wsyp do toalety i wymieszaj ją z wodą w sedesie. Rób to tak długo, aż powstanie piana. Pozostaw na 30 do 40 minut, a następnie spłucz dużą ilością ciepłej wody i przeczyść misę WC.

Zobacz też: Pozostaw na 30 do 40 minut, a następnie spłucz dużą ilością ciepłej wody i przeczyść misę WC.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Domowe kostki do WC. Wrzucam przed przyjściem gości i nie muszę sprzątać (genialne.pl)

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować