×

5 patentów na to, jak zrobić użytek z cukru w ogrodzie. Rośliny wprost za nim przepadają

Cukier nie tylko dobrze sprawdza się kuchni. On znajdzie także swojej zastosowanie podczas uprawy roślin oraz warzyw. Zobacz do czego nada się cukier w ogrodzie.

Nawóz przyspieszający wzrost

Rośliny, podobnie jak ludzie, lubią cukier. Dawka glukozy pobudza ich wzrost oraz sprawia, że są znacznie bardziej bujne. Jak zrobić cukrowy nawóz? Jedną łyżkę cukru rozpuść w 500 ml wody. Całość dobrze wymieszaj. Możesz również wykorzystać do tego celu jedną tabletkę glukozy. Roztworem podlewaj pomidory, ogórki, paprocie, anturium oraz gwiazdy betlejemskie. Pamiętaj, aby jedną roślinę podlać ok. 200 ml roztworu. Staraj się nie przekraczać tej dawki. Dodatkowo cukrowy nawóz stosuj tylko raz na miesiąc, gdyż wabi on mrówki i może powodować gnicie korzeni.

cukier w ogrodzie
Annie Spratt/unsplash

Środek zwalczający nicienie

Nicienie to bezkręgowce glebowe, które trudno dostrzec gołym okiem (mają ok. 3 mm długości). Jednak bardzo szkodzą roślinom i sprawiają, że pąki oraz liście ulegają deformacji (żerują na korzeniach). Aby z nimi wygrać wystarczy, że w ogrodzie rozsypiesz trochę cukru lub podlejesz swoje cukrowym roztworem swoje rośliny. Słodka przyprawa sprawi, że w glebie namnożą się pożyteczne bakterie, które negatywnie działają na nicienie.

Cukier poprawi smak pomidorów

Jeśli chcesz, aby Twoje pomidory były słodkie, to zrób im cukrową kurację. W konewce wody rozpuść łyżeczkę cukru i podlej tym roztworem swoje krzaczki. Zrób to w momencie, kiedy pomidory zaczynają dopiero nabierać czerwonego koloru. Cukier sprawi, że warzywa będą znacznie bardziej soczystsze oraz słodsze.

cukier w ogrodzie
Valentina Ivanova/unsplash

Pułapka na mrówki

Śmiertelną pułapką dla mrówek jest proszek do pieczenia. Na zakrętkę nasyp trochę cukru i połóż ją w ogrodzie. Następnie wokół niej rozsyp proszek do pieczenia. Mrówki zwabione zapachem cukru, wpadną w pułapką zrobioną z proszku do pieczenia.

Usuwanie plam

Cukier pomoże też usunąć uporczywe plamy z trawy. Zrób pastę z cukru oraz ciepłej wody i nałóż ją na plamy. Odczekaj jakiś czas i wypierz odzież w pralce.

Już wiesz do czego przyda się cukier w ogrodzie. Przekonaj się teraz jak pozbyć się kretów z trawnika.

 

 

Może Cię zainteresować

zamknij