×

7 obłędnych sztuczek kuchennych, które wykonasz przy użyciu cukru. W życiu bym na to nie wpadła!

Powszechnie uważa się, że cukier jest niezdrowy i raczej spotyka się z negatywnymi komentarzami. Oczywiście w większości przypadków tak jest, ale istnieją także wyjątki, o których może nigdy nie słyszałeś.

Okazuje się, że można nie tylko używać go do słodzenia, ale przyda się przede wszystkim w gospodarstwie domowym. Oto 7 wskazówek, jak można skutecznie wykorzystać cukier i nie mieć kompletnie z tego powodu wyrzutów sumienia.

1. Cukier dosypany do wazonu z wodą sprawi, że kwiaty będą dłużej świeże.

1

2. Można zastosować go również na grządce. Sprawi, że rośliny będą bezpieczne, a przy okazji będą znacznie szybciej rosły. Wszelkiego rodzaju szkodniki nie przepadają za cukrem!

2

3. Sprawi także, że trawa będzie rosła znacznie szybciej.

3

4. Cukier to także kapitalny środek konserwujący. Trzymany w lodówce przedłuży znacznie żywotność Twoich produktów. Do pojemnika włóż jedną lub dwie kostki i sam zobaczysz różnicę.

4

5. Kilka kostek włożonych do pojemnika z serem także sprawi, że dłużej będzie świeży.

5

6. Masz plamę na spodniach? Uporczywy ślad po trawie nie chce zejść? Rozpuść wodę z cukrem i mieszankę połóż na problematyczne miejsce. Zostaw na chwilę, a później wypierz w pralce tak jak robisz to za każdym razem.

6

7. Uporczywe plamy z oleju także znikną po użyciu cukru. Zmocz ręce, użyj mydła i do piany dosyp trochę cukru. Po zabrudzeniu nie będzie śladu, a dodatkowo Twoja skóra będzie delikatniejsza.

7

Może Cię zainteresować

zamknij