×
Wirtualna Polska

Cytryna nie tylko w kuchni! To zastosowanie warto znać

Jak często używasz cytrynę? Dodajemy ją do herbaty, do drinków, ciast a nawet do stworzenia domowego odświeżacza powietrza! Nie muszę chyba wspominać, że cytryna oraz sok z niej wyciśnięty, to świetne środki czyszczące i dezynfekujące. Jednak oprócz tego wszystkiego cytryna ma jeszcze jeden bardzo ciekawy aspekt, o którym często zapominamy. Jesteś ciekawa co to? Sprawdź poniżej!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Cytryna sprawdzi się świetnie jako płyn do mycia luster czy okien!

<a href=unsplash.com">

unsplash.com

Może o tym nie wiedziałaś, ale ten cytrus zastąpi wiele chemicznych detergentów, których do tej pory używałaś do mycia luster czy okien. Jak go wykonać? To bardzo proste! Na samym początku wyciśnij sok z cytryn. Potrzebujesz około czterech łyżek soku z cytrusa. Dodaj go do 2 litrów wody, teraz wymieszaj całość i gotowe! Warto przelać środek do butelki ze spryskiwaczem, aby łatwo nanieść go na powierzchnię lustra.

<a href=freepik.com">

freepik.com

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Ten prosty i ekologiczny trik z użyciem cytryny, nie tylko sprawi, że przysłużysz się planecie, lecz także oszczędzisz pieniądze, które przeznaczyłabyś na zakup szkodliwych detergentów do czyszczenia szklanych powierzchni. Domowy płyn z wody i soku z cytryny jest skuteczny w walce ze smugami i szybko sprawi, że lustra oraz okna będą lśniące i czyste.

Cytryna do czyszczenia kubków

<a href=unsplash.com">

unsplash.com

Oprócz mycia szklanych powierzchni, domowy środek z sokiem z cytryny sprawdzi się także do wyczyszczenia kubków czy dzbanków. Jeśli masz problem z wyczyszczeniem kubków i filiżanek i nie wiesz jak pozbyć się nieestetycznych plam po kawie czy herbacie, wystarczy, że użyjesz przygotowanego wcześniej środka. Możesz także dodać kawałek skórki cytryny, co jeszcze bardziej wzmocni efekt. Brudne naczynie zostaw na kilka godzin lub najlepiej na całą noc. Po tym czasie pozbądź się jego zawartości i przetrzyj środek czystą szmatką. Wnętrze naczynia znowu będzie wyglądać jak nowe!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
<a href=sickchirpse.com">

sickchirpse.com

Od teraz zamiast kupować szkodliwą chemię, zawsze pamiętaj o tym zastosowaniu cytryny! Dzięki temu samodzielnie przygotujesz skuteczny i naturalny środek do mycia luster!

Zobacz także:

1) 10 życiowych trików, które przydadzą się w łazience. Jej organizacja i sprzątanie to pestka!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

2) Prosty sposób na szybkie posprzątanie liści z ogrodu. Bez niepotrzebnego pochylania się!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować