×

5 rzeczy, których nie wolno wlewać do zlewu! Zapchany odpływ narazi Cię na koszty

Jest co najmniej kilka bardzo popularnych produktów, których duża część Polaków uwielbia pozbywać się w zlewie. Kompletnie przy tym nie mają pojęcia, że efektem jest zapchany odpływ. Przekonaj się, czego nie wolno wlewać do zlewu.

Oto popularne produkty, które przyprawią Cię o zapchany odpływ.

#1 Tłuszcz i oleje kuchenne

freepik

Wiesz, co się dzieje, gdy tłuszcz zwierzęcy stygnie? Krzepnie i staje się kleistą masą. Jeśli jeszcze ciepły wylejesz do kanalizacji, to zablokujesz rury. Nawet oleje roślinne, takie jak oliwa z oliwek, olej kukurydziany czy kokosowy, które nie ulegają całkowitemu zakrzepnięciu, blokują rury i zatrzymują w nich inne drobinki. Pozwól tłuszczom zwierzęcym stwardnieć i wyrzuć je do pojemnika na śmieci. To najlepsze rozwiązanie.

#2 Fusy z kawy

freepik

Fusy z kawy lubią się sklejać i tworzyć w rurach kanalizacyjnych bryły, których nie da się łatwo ruszyć. Dlatego nawet niewielka porcja fusów dziennie może stać się problemem. Na szczęście fusy z kawy mają wiele zastosowań w całym domu i są doskonałym dodatkiem do ogrodowych kompostowników. Wykorzystaj je, a nie wlewaj do zlewu.

#3 Ryż

Zapchany odpływ
freepik

Wiesz, że woda powoduje, że ryż pęcznieje i się rozszerza, prawda? Jeśli zutylizujesz go w zlewie możesz być pewien, że zatka Ci rury. Nie zjedzony ryż najlepiej wyrzuć do kosza na śmieci.

#4 Resztki niewyrobionego ciasta

Zapchany odpływ
freepik

To chyba najgorsza rzecz, jaką możesz zutylizować w zlewie. Jak myślisz, jak zadziała na resztki ciasta duża ilość wody? Jeśli będziesz próbował spuścić je w zlewie, to tak jakbyś się wręcz prosił o zapchany odpływ.

#5 Skorupki od jajek

Zapchany odpływ
freepik

Skorupki jaj bardzo długo rozpuszczają się w wodzie. Nawet jeśli zostaną zmielone, to będziesz miał przez nie problemy. Najlepszym sposobem na pozbycie się skorupek jaj jest dodanie ich do kompostownika lub wyrzucenie do kosza.

Wiedząc, czego nie wolno wlewać do zlewu, zapchany odpływ nie będzie już więcej dla Ciebie problemem.

A tutaj przeczytasz o skutecznych sposobach na czyszczenie stali nierdzewnej.

 

Może Cię zainteresować

zamknij