×

8 rzeczy, których nie wolno wrzucać do toalety

Jesteś w łazience, zmywasz makijaż, czyścisz uszy i korzystasz z wilgotnych chusteczek. Co z nimi robisz? Na pewno, jak większość ludzi, wrzucasz je do toalety. Niestety niektóre produkty nigdy nie powinny się tam znaleźć. Nie zdajesz sobie sprawy, że w Twojej łazience są produkty, które tak skutecznie potrafią zapchać toaletę, że będziesz mieć przez to tylko same problemy. Dziś rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Oto 8 rzeczy, których pod żadnym pozorem nie wolno wrzucać do toalety.

#1 Wilgotne chusteczki

Nawet chusteczki oznaczone jako takie, które można spokojnie spuścić w toalecie, nigdy nie powinny się tam znaleźć. Mogą do tego stopnia zapchać system kanalizacyjny, że uszkodzić mogą sprzęt na dłuższym odcinku!

Superdrug My Little Star Baby Wipes Review

#2 Podpaski i tampony

Jeśli nie przeczytałaś umieszczonych informacji na opakowaniu, musisz zdawać sobie sprawę, że pod wpływem wody tampony i podpaski zwiększają swoją objętość i sprawiają, że mogą utknać w pewnym miejscu w rurze.

Feminine Hygiene Products 664x327

#3 Ręczniki papierowe

Są wykonane z materiałów, które są znacznie trwalsze niż papier toaletowy, po prostu nie rozpadają się na tyle szybko, aby mogły być bezpiecznie spłukane.

my paper towel holder

#4 Prezerwatywy

Podobnie jak chusteczki dla niemowląt prowadzą do problemów w systemach kanalizacyjnych na całym świecie. Ten materiał odporny jest na działanie wody i ciśnienia, więc samoczynnie nie rozpuszczą się w toalecie.

condoms

#5 Pieluchy

Czy naprawdę są osoby, które myślą, że pieluchy można spuszczać w toalecie?!

Diaper

#6 Patyczki do uszu

Myślisz sobie, że są na tyle małe, że bez problemu spuszczą się w toalecie. Nic bardziej mylnego! A co z plastikową częścią, na której znajduje się bawełna?!

Hearts and cotton swabs

#7 Zawartość kuwety

Wydaje się, że to dość logiczne, bo przecież to też odpady, ale nic bardziej mylnego. Nie powinno to mieć kontaktu z wodą, ponieważ nie tylko ciężko będzie spłukać zawartość, ale nie rozpuści się, a Ty przyczynisz się do rozprzestrzeniania szkodliwych bakterii w oceanach i rzekach.

#8 Włosy

Jeśli widzisz, jak zatyka się od nich Twój prysznic, to dlaczego myślisz, że w toalecie sprawa będzie wyglądać inaczej?! Przemyśl to!

Hair

Teraz już wiesz czego nie wolno wrzucać do toalety! Lepiej o tym pamiętać, bo inaczej może skończyć się zapchanym klozetem oraz drogą i nieprzyjemną naprawą!

Zobacz także:

1) Domowe kostki do zmywarki – przepis

2) 29 zastosowań pasty do zębów, o których nie miałeś pojęcia

 

Wybrane dla Ciebie

21 pomysłowych innowacji toaletowych, których można tylko pozazdrościć!

Korzystanie z toalety, zwłaszcza publicznej, nie należy do zwykle do wielkich przyjemności. Dlatego miło jest, jeśli posiadają one jakieś usprawnienia, które czynią całą rzecz bardziej znośną. Oto kolekcja pomysłowych innowacji w WC. #1 Każdy tyłek się zmieści #2 „Toaleta w mojej pracy ma ścianę z silnie pachnącego drewna, które zastępuje odświeżacz powietrza” #3 Można położyć […]

17 nietuzinkowych oznaczeń toalet. Ich autorów poniosła ułańska fantazja

Nikt nie lubi publicznych toalet, ale jeśli już trzeba z nich skorzystać to miło gdy ich oznaczenia są zrobione z humorem. Choć czasami można się zastanawiać czy iść na prawo, czy na lewo. Oto kolekcja nietypowych WC tabliczek. #1 To jakim mitycznym stworzeniem jesteś? #2 Drzwi dla każdego #3 Klasyk #4 Jak włączasz światło? #5 […]

Klientka nie zapłaciła za remont łazienki. Majster przyszedł do niej z młotem!

Na budzącym wiele emocji nagraniu widać, jak budowlaniec rozwala młotem łazienkę, ale sprawa nie jest ani trochę prosta. Właścicielka mieszkania miała bardzo konkretne powody, by wstrzymać się z zapłatą. Remont nie jak każdy inny Historia w największym skrócie przedstawia się następująco: mieszkająca w Kolorado Amber Trucke wynajęła ekipę budowlaną do remontu łazienki. Remont można uznać […]

W zabrzańskim liceum zrobiono uczennicom łazienkę, której nie powstydziłyby się pięciogwiazdkowe hotele

Od kilku dni jest głośno o pewnym liceum w Zabrzu, a wszystko za sprawą… łazienki. Po remoncie wygląda ona lepiej niż w niejednym wysokiej klasy hotelu. Wszyscy są nią zachwyceni. Oprócz części uczniów płci męskiej. III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu parę dni temu postanowiło pochwalić się świeżo wyremontowaną łazienką. I rzeczywiście, trudno […]

18 najdziwniejszych łazienek świata,. Tu zaznasz dyskomfort i dziwne uczucie bycia obserwowanym

Czy można stworzyć projekt toalety, który doprowadzi użytkowników do śmiechu? Owszem można, przy okazji stworzyć także miejsce, gdzie komfort nie był brany pod uwagę. #1 Ta łazienka nie przekonuje do skorzystania… #2 Bo jak się załatwiać… to po królewsku! #3 Toaleta lat 90.? #4 To chyba wersja nawiązująca do słynnego obuwia #5 To ciemne, to […]

19 przykładów fatalnych aranżacji w domach. Dziwne projekty wnętrz które istnieją naprawdę

Agentka nieruchomości Venessa Van Winkle poprosiła swoich branżowych znajomych, żeby powysyłali jej największe projektanckie wtopy w domach, które przyszło im sprzedawać. To, co za chwilę zobaczysz na zdjęciach sprawi, że nie raz otworzysz szeroko usta w niemym podziwie. Tak, naprawdę można wymyślić coś aż tak źle. 1. Iście majestatyczna łazienka 2. Powodzenia w dostaniu się […]