×

Cztery łyżki tego produktu usuwają brud i tłuszcz z szafek kuchennych!

Jeśli często korzysta się z kuchni, to zazwyczaj umieszczone w niej szafki nie należą do najczystszych. Są narażone (tak, jak te w innych pomieszczeniach) na osiadanie unoszącego się w powietrzu kurzu i brudu, ale (w przeciwieństwie do tamtych) te zanieczyszczenia dużo skuteczniej przyklejają się do ich frontów. Dlaczego? Ponieważ pokryte są również lepką powłoką z tłuszczu! Jak je doczyścić? Z pomocą przychodzą domowe sposoby!

Jeśli obawiasz się, że silne sklepowe chemikalia mogłyby uszkodzić Twoje szafki, a nawet nie wiesz, który z nich nadawałby się właśnie do ich powierzchni – nic nie szkodzi. Zamiast nich użyj naturalnego detergentu, który perfekcyjnie doczyści KAŻDY front mebli! Pozbędziesz się nie tylko kurzu, ale też tłustej powłoki oraz odbitych śladów palców!

Jak wyczyścić szafki w kuchni domowym sposobem? Fot. Genialne.pl

 

Jak wyczyścić szafki kuchenne?

Najlepiej tak, aby nie musieć wdychać silnych oparów żrących detergentów oraz – przez bezpośredni kontakt z nimi – nie niszczyć swoich dłoni! Wybierz bezpieczny i naturalny detergent, którego skuteczność zaskoczy nie tylko Ciebie.

Zmieszaj w misce trochę wody i płynu do naczyń (ma działanie odtłuszczające). W powstałej miksturze zamocz gąbkę i przemyj szafki. Następnie przetrzyj je wilgotną ściereczką (aby uniknąć smug). Na koniec wytrzyj wszystko na sucho. Jeśli zmagasz się z odbitymi na frontach śladami palców – dodaj do roztworu trochę octu.

 

jak wyczyścić ślady palców na meblach
Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu domowym sposobem? Fot. Genialne.pl

 

Na wyjątkowo brudne szafki przyda się końska dawka octu! Przelej go do butelki z atomizerem i popryskaj fronty szafek. Odczekaj kilkanaście sekund, a następnie poprzecieraj wszystko. To najskuteczniejsza metoda, która rozpuści nawet starą i grubą warstwę brudu, jednak musisz liczyć się z tym, że po jej zastosowaniu, w kuchni może unosić się delikatna woń octu.

 

Jak wyczyścić fronty szafek kuchennych?

4 łyżki sody oczyszczonej rozpuść w 1 litrze wody. Zamaczaj w powstałym płynie gąbkę lub szmatkę i przemywaj wszystkie szafki. Na koniec przetrzyj je ściereczką zamoczoną w czystej wodzie i wytrzyj do sucha. Nawet nie spodziewasz się, jak będą błyszczeć!

 

jak wyczyścić szafki kuchenne
Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu domowym sposobem? Fot. Genialne.pl

Kroję go na pół i przecieram fronty szafek – ślady palców od razu znikają!

 

To niesamowite: spryskała kuchenkę gazową i przykryła ją folią – skutecznie pozbyła się tłuszczu!

 

Może Cię zainteresować