×

Czujesz smród z lodówki w mięsem w supermarkecie? Reakcja powinna być natychmiastowa

Pewnie – jak większość z nas – codziennie lub co kilka dni odwiedzasz supermarket i robisz w nim zakupy. Te sklepy stały się bardzo popularne, ponieważ możemy w nich znaleźć niemal wszystko. Już nie trzeba odwiedzać osobno warzywniaka, sklepu mięsnego, drogerii itd. Produkty z tych wszystkich sklepów znajdziemy w jednym miejscu. To na pewno bardzo wygodne i oszczędza nam sporo czasu. Ale czy w jednym dużym markecie mamy do czynienia z taką samą jakością artykułów, co w tych wielu mniejszych? Czy mięso w supermarkecie faktycznie ma tak dobrą wartość, jak zapewniają to głośne reklamy i bilbordy?

Nie bez powodu oferowane nam są w supermarketach mięsa od co najmniej dwóch dostawców – jedne są tańsze, a drugie droższe. Chyba nie bez znaczenia jest również to, że kiedy nagle wybucha informacja o znalezieniu bakterii w danym sorcie, to zawsze akurat dotyczy to właśnie tych tańszych produktów. To nasuwa jeden wniosek – jeśli już mięso z supermarketu, to wyboru należy dokonać rozsądnie, a nie tylko oszczędnie.

Nieprzyjemny zapach z lodówki w supermarkecie
Nieprzyjemny zapach z lodówki w supermarkecie. Fot. Freepik.com

A co zrobić, jeśli podczas wyboru mięsa, poczujesz nieprzyjemny zapach z lodówki w supermarkecie?

Jeśli schylisz się do lodówki, aby sięgnąć po mięso, i poczujesz wtedy nieprzyjemny zapach (czasem nawet odór) – nie ignoruj tego! Odchodząc od stoiska i robiąc zakupy w innym sklepie, postąpisz bardzo źle. Zamiast tego zgłoś zaistniałą sytuację kierownikowi sklepu lub chociaż któremuś pracownikowi. Zobowiązani są rozmrozić, umyć i zdezynfekować daną lodówkę.

Nieprzyjemny zapach z lodówki w supermarkecie
Nieprzyjemny zapach z lodówki w supermarkecie. Fot. Freepik.com

Smród z lodówki w supermarkecie – co jest jego przyczyną?

Choć pewnie pierwsze na myśl przychodzą Ci zepsute mięsa, to wcale tak nie jest. Powód smrodu jest inny – parę dni wcześniej pudełko z produktem zostało uszkodzone (być może przez jakiegoś klienta lub obsługę wykładającą artykuły). To poskutkowało wylaniem się ze środka „soków”, które pozostając na dnie lodówki zaczęły się psuć. To one są źródłem bardzo nieprzyjemnego zapachu, więc trzeba je bezwzględnie usunąć! Nie bądźmy obojętni i dbajmy o nasze wspólne dobro.

Nieprzyjemny zapach z lodówki w supermarkecie. Fot. Freepik.com

 

Stosuj te sprawdzone i proste triki, a na pewno pomogą Ci nieźle zaoszczędzić na zakupach w supermarkecie!

Wiedziałeś wcześniej, że wózki sklepowe z Lidla mają pewną praktyczną ukrytą funkcję?

Źródła: pomyslodawcy.pl

Może Cię zainteresować

zamknij