×
Wirtualna Polska

Czy to możliwe, aby zasnąć w 10 sekund? O tym patencie powiedział mi terapeuta

Problem bezsenności dotyczy wielu osób, które mimo zmęczenia nie mogą zmrużyć oka, przewracając się z boku na bok. W konsekwencji rano wstajemy zmęczeni jeszcze bardziej niż przed pójściem spać. Jednak istnieje sprawdzona metoda na to, jak szybko zasnąć w zaledwie kilka sekund.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Metoda szybkiego zasypiania została opracowana dla żołnierzy, którzy z racji wykonywanej służby muszą szybko zasypiać i wstawać wcześnie rano wypoczęci. Kurs szybkiego zasypiania był prowadzony przez sześć tygodni, gdzie cała metoda przebiega w 120 sekund, z czego ostatnie 10 jest kluczowe i pozwala na szybki sen.

Wojskowa metoda na szybki sen

Na początku, kiedy już leżysz w łóżku, rozluźnij mięśnie twarzy i rąk. Pozbądź się wszystkich nagromadzonych w nich napięć. Kolejno zacznij głęboko oddychać i rozluźniać nogi oraz myśl o przyjemnych rzeczach. Głównie chodzi tutaj o formę relaksacji, wręcz skupienia się na oddechu. Jeśli natomiast myśli w głowie — zamiast się uspokoić — pędzą niczym bolid formuły 1, to powtarzaj jak mantrę „nie myśl”, to pozwoli powstrzymać umysł i go wyciszyć. Może zdarzyć się, że metoda ta nie zadziała od razu, dlatego warto popracować nad prawidłowym oraz świadomym oddechem.

Jak szybko zasnąć w 10 sekund? fot. freepik

Jak szybko zasnąć w 10 sekund? fot. freepik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Wprowadź jeden nawyk wieczorem. To sposób na zaśnięcie w 60 sekund

Metoda oddychania 4-7-8, dzięki niej szybko zaśniesz

Oddech podczas zasypiania jest bardzo ważny, ponieważ dzięki niemu możemy szybko pozbyć się napięć i stresu oraz obniżyć ciśnienie krwi. Na początku czubek języka powinien dotykać podniebienia i być za górnymi jedynkami przez cały czas. Teraz wciągnij powietrze nosem i policz do 4, następnie wstrzymaj oddech aż do 7. Na końcu wypuszczaj powietrze ustami, świszcząc przez 8 sekund. Staraj robić się to naturalnie, bez stresu i powtórz cztery razy, a sen przyjdzie szybko.

Jak szybko zasnąć w 10 sekund? Fot. Freepik

Jak szybko zasnąć w 10 sekund? Fot. Freepik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jak szybko zasnąć dzięki wizualizacji?

Metoda wmówienia sobie, że „nie chcę spać”, jest nazywana paradoksalną intencją. Kiedy powtarzasz sobie słowa o treści, że teraz nie możesz zasnąć, to stanie się zupełnie odwrotnie, ponieważ nasz mózg jest bardzo łatwy do „zaprogramowania”. Drugi sposób polega na wyobrażeniu sobie, że już śpimy, czujemy się błogo i jest nam wygodnie.

 

Zobacz również: Włóż to pod poduszkę i szybko wpadnij w objęcia Morfeusza. Bezsenność przestanie być problemem

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować