×
Wirtualna Polska

Zakop te pestki w doniczce z zamiokulkasem. Ten naturalny nawóz sprawi, że będzie wypuszczać nowe listki

Zastanawiasz się czym nawozić zamiokulkasa zamiolistnego, żeby szybciej rósł? Świetnie sprawdzają się pestki pewnej rośliny. To tani i efektywny nawóz, który sprawi, że Twój okaz będzie miał się dobrze jak nigdy.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Co jest kluczowe w uprawie zamiokulkasa?

Zamiokulkas zamiolistny znany jest z tego, że jest w gruncie rzeczy bardzo niewymagającą rośliną. Dlatego m. in. jest tak chętnie uprawiany przez panie domu, które czują, że „nie mają ręki” do kwiatów. Jego specyfika polega na tym, że nie zrobi mu poważnej krzywdy dłuższy brak wody czy nawet zbyt małą ilość słońca. Dlatego możesz w przypadku tej roślinki pozwolić sobie zapomnieć o podlaniu go, czy też możesz umieścić go w dalekim od ideału, niezbyt dobrze nasłonecznionym miejscu. A on i tak zwykle sobie jednak poradzi, nawet w tak niesprzyjających warunkach. Jest jednak jedna rzecz, której ziemiokulkas do dobrego wzrostu i rozwoju wymaga – dobra gleba.

Co oznacza w przypadku tej rośliny dobra gleba? Musi być przede wszystkim żyzna i dobrze napowietrzona (musi dobrze przepuszczać powietrze). Jeśli nie będzie ona dostarczać korzeniom ziemiokulkasa odpowiednich składników, to roślinka nie rozwinie się zbyt dobrze. Jeśli z jakiegoś powodu podejrzewasz, że ziemi, w której posadziłeś ziemiokulkasa brakuje jakichś ważnych minerałów, to zazwyczaj będziesz mógł to łatwo wyrównać nawożąc ją pestkami pewnej rośliny. Jest to bardzo prosty, a zarazem tani i skuteczny sposób.

Czym nawozić zamiokulkas? Fot. Freepik

Czym nawozić zamiokulkas? Fot. Freepik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

 

Czym nawozić zamiokulkasa?

Zamiokulkasa zamiolistnego najlepiej jest nawozić pestkami słonecznika. Posiadają one zestaw cennych składników odżywczych, które w trojaki sposób wspomagają zamiokulkasa. Po pierwsze, wzmacniają one jego korzenie. Po drugie, ziarna słonecznika wspomogą także jego wzrost. A po trzecie, sprawią, że jego liście będą miały jeszcze bardziej intensywny zielony kolor. Innymi słowy będzie on jeszcze ładniejszy. Zdecydowanie warto więc stosować pestki słonecznika, zwłaszcza, że jest to bardzo tania opcja.

Jak za pomocą ich nawozić? Najlepiej jest najpierw zmielić je w blenderze na drobne kawałeczki. Po czym masz dwie opcje. Albo przemieszasz je mocno z ziemią, w której zamierzasz posadzić/przesadzić zamiokulkasa. Albo też po prostu przemieszaj je z wierzchnią warstwą ziemi w doniczce. To świetnie go odżywi.

Jeżeli chcesz uprawiać własne pomidory ze swoich sadzonek, to o tym musisz pamiętać

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Posypuję tym ziemię dookoła hortensji. Kwitną jak szalone

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować