×
Wirtualna Polska

Czysta łazienka w kilka minut! 2 produkty z kuchni są skuteczniejsze niż sklepowa chemia

Mycie łazienki wcale nie musi wiązać się z użyciem chemii i długim szorowaniem. Wystarczy użyć dwóch produktów, które znajdziesz w kuchni, by w kilka minut wyczyścić nawet najbardziej kłopotliwe elementy.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Czysta łazienka to podstawa domowej higieny. Jednak jeśli myślisz, że utrzymanie jej w nienagannym stanie wymaga długich godzin ciężkiej pracy i użycia silnych środków myjących, jesteś w błędzie. Sięgnij po dwa produkty spożywcze, a sprzątanie łazienki przestanie stanowić jakiekolwiek wyzwanie. Wszystkie sprzęty wypucujesz w kilka minut.

Czego potrzebujesz, żeby czyścić łazienkę octem?

Biały ocet może stać się środkiem, bez którego nie będziesz w stanie funkcjonować. Ten płyn o charakterystycznym zapachu doskonale usuwa smród, zabija bakterie i zarazki, wywabia plamy, czyści kamień, a także myje różne powierzchnie. Jeśli chcesz szybko i skutecznie posprzątać łazienkę, nie ma lepszego środka. Poza butelką octu musisz przygotować również proszek do pieczenia, który będzie nieocenionym wsparciem przy usuwaniu niektórych łazienkowych zabrudzeń. Przydadzą się również: ściereczka z mikrofibry, stara szczoteczka do zębów oraz butelka ze spryskiwaczem.

Jak czyścić łazienkę octem? Fot. Gettyimages

Jak czyścić łazienkę octem? Fot. Gettyimages

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Ukryta funkcja deski sedesowej – sprawdź, czy twoja też ją ma! Ułatwi sprzątanie

Jak czyścić łazienkę octem?

Lustra oraz szyby prysznicowe bez problemu wyczyścisz samym octem. Spryskaj nim szklane powierzchnie i pozostaw na chwilę. Następnie wytrzyj je suchą lub wilgotną ściereczką. Zrób to dokładnie, by pozbyć się wszystkich zacieków oraz śladów kamienia. Zlew, wannę oraz brodzik prysznicowy również spryskaj octem (uprzednio zdejmując z nich kosmetyki i inne akcesoria). Pozostaw na chwilę, a w tym czasie wyszoruj okolice kranów i odpływów szczoteczką do zębów i proszkiem do pieczenia. Następnie spłucz resztki proszku, a zlew, wannę i brodzik przetrzyj ściereczką. Również sedes (szczególnie deskę) spryskaj octem. Silne zabrudzenia i żółte plamy możesz posypać proszkiem do pieczenia i również wyszorować je szczoteczką. Na zakończenie dokładnie wytrzyj sedes wilgotną szmatką.

Jak czyścić łazienkę octem? Fot. Gettyimages

Jak czyścić łazienkę octem? Fot. Gettyimages

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Jak czyścić meble i akcesoria łazienkowe?

Do czyszczenia mebli użyj wilgotnej ściereczki. W ten sposób pozbędziesz się kurzu i innych zabrudzeń. To samo zrób z akcesoriami łazienkowymi, np. z koszem na śmieci, pojemnikiem na mydło w płynie lub kubeczkiem na szczoteczki do zębów. Jeśli na podłodze leży mata, potrząśnij nią, by wytrzepać kurz, a następnie zbierz go zmiotką lub wciągnij odkurzaczem. Gotowe. Łazienka jest porządnie wysprzątana — bez chemii, bez długiego szorowania i bez żmudnego polerowania.

 

Zobacz również: Weź z lodówki i wylej na brodzik w łazience. Usunie wszystkie uporczywe plamy i zacieki!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować