×

Niesamowicie prosta i skuteczna metoda czyszczenia kabiny prysznicowej!

Każdy posiadacz łazienki z prysznicem, przynajmniej raz w tygodniu, uzbrojony w szmatkę staje oko w oko z dużymi szklanymi taflami i zaczyna czyszczenie kabiny prysznicowej. Wtedy walkę ze smugami i zaciekami można uznać za rozpoczętą.

Na łazienkowym froncie

Niestety, najczęściej ta batalia kończy się sromotną klęską, gdyż kamień, nalot z mydła i inne zabrudzenia nie chcą zniknąć. Nie pomagają dedykowane środki chemiczne, a ocet, który jest składnikiem domowych sposobów na smugi i osady, nie każdemu odpowiada ze względu na zapach.

czyszczenie kabiny prysznicowej
© mumswhoclean/Facebook

Błyskotliwe rozwiązanie

Jeśli wszystkie sposoby skutecznego wyczyszczenia kabiny prysznicowej zawiodły, nie musisz rozważać gruntownego remontu łazienki. 😉 Mam dla Ciebie nadzwyczajne rozwiązanie. Sięgnij po tabletki do zmywarek.

czyszczenie kabiny prysznicowej - tabletki do zmywarek
freepik

Czyszczenie kabiny prysznicowej magiczną gąbka i tabletkami do zmywarki

Swoim niecodziennym pomysłem na perfekcyjne wyszorowanie kabiny prysznicowej podzieliła się, w mediach społecznościowych, Lauren – mama pochodząca z Australii.

Zacznij od zakupu magicznej gąbki przeznaczonej do usuwania plam i trwałych zabrudzeń (z łatwością znajdziesz ją w internecie). Następnie namocz ją w wodzie i wytnij niewielki otwór. Umieść w nim tabletkę do zmywarek (wcześniej usuń z niej kulkę).

czyszczenie kabiny prysznicowej - gąbka
© mumswhoclean/Facebook

Przystąp do szorowania. Po kilku minutach osiągniesz zdumiewające efekty. Koniecznie wypróbuj ten patent i podziej się swoimi spostrzeżeniami. Czyszczenie kabiny prysznicowej nie musi być uciążliwe.

kabina prysznicowa
© mumswhoclean/Facebook

Po umyciu drzwi kabiny wystarczy przetrzeć płynem nabłyszczającym do zmywarek, aby ograniczyć powstawanie zacieków i smug!

czyszczenie kabiny prysznicowej - kabina prysznicowa
© mumswhoclean/Facebook

A jeżeli nie masz tego typu kapsułek? Mój patent – rozpuszczam żelową kapsułkę i za pomocą szmatki w rękawiczkach gumowych przystępuję do czyszczenia kabiny! 😉

Co myślisz o tym sposobie? Jakie są Twoje patenty na czyszczenie kabiny prysznicowej?

Źródła: 7news.com.au

Może Cię zainteresować

zamknij