×

Jej piekarnik był tak brudny, że nie nadawał się do użycia. Ale ten genialny trik przywrócił mu życie!

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że użytkując dany sprzęt, jego wygląd i ogólny stan  z biegiem czasu  ulega zmianie. Codzienne wykorzystywanie urządzeń, wiąże się również z postępowym  zjawiskiem osadzania się różnego rodzaju zabrudzeń. Chyba nikomu nie muszę przypominać, jak często  łatwo popaść w czarną rozpacz, kiedy nie można doczyścić sprzętów codziennego użytku, zwłaszcza tych kuchennych.

Jeśli już mówimy o urządzeniach, które łatwo i szybko mogą pokrywać się tłuszczem, rożnego rodzaju substancjami, czy w końcu zwykłym brudem, nie sposób nie wspomnieć o piekarniku. Każdy z nas posiada go w domu i na pewno nie raz musiał się sporo napracować, aby go wyczyścić.

Już za chwilę zdradzę Ci pewien sekret, jak w łatwy i szybki sposób pozbyć się zbędnych zabrudzeń. Ta metoda na pewno przyda Ci się niejednokrotnie. Powodzenia!

Już na pierwszy rzut oka widać, że ten piekarnik potrzebuje szansy na „drugie życie”. Obecnie jest w bardzo, ale to bardzo kiepskim stanie.

1

Przy użyciu 1/4 szklanki sody oczyszczonej z wodą, uzyskasz pastę, którą następnie nanieś na brudną powierzchnię szyby i drzwi piekarnika.

2

Po upływie około 15-30 minut (w zależności od potrzeb), usuń dokładnie mieszaninę i powstałe plamy z czyszczonej powierzchni.

3

Po usunięciu wszystkiego, będziesz w szoku jak łatwo było przywrócić „drugie życie” piekarnikowi. Będzie wyglądał praktycznie jak nowy. Poważnie, to jest takie proste!

Może Cię zainteresować

zamknij