Czyszczenie pralki tabletkami od zmywarki - Genialne
×
Wirtualna Polska

Czyszczenie pralki tabletkami od zmywarki

Nie jest to nowością, że w łazience spędzamy znaczną część swojego życia. Kąpiele, układanie włosów, mycie zębów, nakładanie kosmetyków czy robienie prania. Bardzo ważne, aby to pomieszczenie było regularnie czyszczone – nie chodzi tylko o względy estetyczne, ale także zdrowotne. W łazience może zalegać szkodliwy grzyb, pleśń oraz bakterie. Zazwyczaj są one niewidoczne i znajdują się w miejscach niedostępnych.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Dlatego bardzo ważne jest regularne sprzątanie, a także czyszczenie pralki. Mimo tego, że starasz się dobrać najlepsze detergenty do prania ubrań, to wciąż w pralce może zalegać brud oraz resztki proszków do prania. Jak wyczyścić pralkę? Czy czyszczenie pralki tabletkami od zmywarki jest nieszkodliwe dla urządzenia? Na te pytania odpowiedź znajdziesz poniżej!

Zobacz także: 5 szybkich sposobów na wyczyszczenie pralki. Pleśń i brzydki zapach znikną

Jak wyczyścić pralkę?

czyszczenie pralki tabletkami od zmywarki
youtube.com
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Nawet jeśli wydaje Ci się, że wnętrze jest czyste, rzeczywistość może być zupełnie inna. W szczelinach i zakamarkach mogą skrywać się bakterie i zarazki. Aby zapobiec nieprzyjemnym zapachom i wilgoci, pamiętaj aby zawsze po praniu zostawić otwarte drzwi pralki. To zapewni cyrkulację powietrza, a zapach stęchlizny szybko zniknie.

Sprawdzaj także stan uszczelki pralki – to tutaj często zalega woda i gromadzą się bakterie. To miejsce wyczyść szmatką, a trudniejsze zakamarki patyczkiem do uszu. Jeśli brud jest bardzo uporczywy, możesz wyczyścić uszczelkę pralki używając octu oraz wybranego olejku eterycznego. Dokładny sposób czyszczenia uszczelni znajdziesz w artykule: Prosty sposób na wyczyszczenie pralki. Pozbędziesz się smrodu pleśni z wypranych ubrań

Czyszczenie pralki tabletkami od zmywarki

czyszczenie pralki tabletkami od zmywarki
instagram.com/king.of.bleach
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jest kilka sposobów na czyszczenie pralki, jednak swojego czasu czyszczenie pralki tabletkami od zmywarki stało się bardzo modne. Jak poprawnie ich użyć, aby nie uszkodzić pralki?

Do środka pralki wrzuć jedną lub dwie tabletki od zmywarki, a następnie uruchom urządzenie na tzw. „puste pranie”. W pralce nie powinny znajdować się żadne ubrania! Pamiętaj, że chcesz wyczyścić pralkę, więc bęben musi być pusty. Ustaw pralkę na pełny cykl i wysoką temperaturę – minimum 60 stopni Celsjusza, jednak może być to nawet 90 stopni Celsjusza.

Dlaczego warto użyć tabletek od zmywarki do czyszczenia pralki?

czyszczenie pralki tabletkami od zmywarki 2
freepik.com
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Tabletki do zmywarki usuną z pralki brud oraz kamień, a dodatkowo wysoka temperatura prania usunie zarazki. Tabletki sprawią, że wnętrze urządzenia będzie pachniało świeżo. Dzięki temu pralka będzie znacznie efektywniejsza i dokładniej wypierze Twoje ubrania.

otwarta pralka
instagram.com/dom_zorganizowany_

Kiedy „wypierzesz pralkę” pamiętaj o pozostawieniu otwartych drzwiczek! Dobrze jest także wyczyścić szufladkę na proszek do prania (możesz to zrobić używając starej szczoteczki do zębów) oraz filtra (pamiętaj o zabezpieczeniu podłogi, ponieważ na pewno wyleci z niego trochę wody). Te czynności dobrze jest zrobić jeszcze przed nastawieniem pustego cyklu prania.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować