×

Za pomocą dwóch składników, przywrócisz dawny blask ulubionym trampkom. Będą wyglądać jak nowe!

Mimo tego, że obecne temperatury w ogóle nie zachęcają do wychodzenia z domu, to zdecydowałam, że teraz jest najlepsza pora na odświeżenie swoich wiosennych butów. Zawsze kiedy nareszcie zrobi się ciepło, zapominam o tym, że sezon wcześniej moje ukochane trampki wzięły udział w kąpieli błotnej i nie nadają się, aby je założyć. Dlatego tym razem postanowiłam dobrze przygotować się na ciepłe dni i postanowiłam wyprać moje buty przed czasem! Oto rewelacyjny sposób, jak odświeżyć swoje stare tenisówki.

Koniec z brudnymi trampkami!

Kultowe i chyba najbardziej znane trampki, to te firmy Converse. Sama mam w domu kilka par, są wygodne i pasują zarówno do spodni jak i zwiewnej sukienki, niestety te białe bardzo szybko się brudzą. Oczywiście, zakurzone tenisówki mają pewien urok, ale mimo wszystko wolę jak są śnieżnobiałe. Jak więc sprawić, aby odzyskały dawny blask?

Sposób na odświeżenie trampek

twitter.com/sarahtraceyy

Zanim zaczniesz prać swoje buty, wyciągnij z nich sznurówki!

1. Namocz buty w ciepłej wodzie.
2. Zmieszaj 1 część sody oczyszczonej z 1,5 częścią proszku do prania.
3. Uzyskaną mieszanką wyszoruj buty. Najlepiej jeśli do tego posłużysz się szczoteczką do zębów.
4. Zostaw buty, aby detergent „wsiąknął” w buty.
5. Ponownie wypłucz buty, a następnie włóż je do pralki – ustaw program na ten, który używa zimnej wody. Dodaj też odrobinę zasypki dla niemowląt.
6. Pozostaw trampki do całkowitego wyschnięcia.

Ta metoda jest bezpieczna dla materiału z jakiego wykonane są trampki, dlatego też nie musisz obawiać się, że buty ulegną zniszczeniu. Jeśli nie udało Ci się dokładnie wyczyścić gumowych elementów tenisówek (zwłaszcza grubej, białej podeszwy) użyj mleczka do czyszczenia np. takiego jak Cif. Niewielką ilość umieść na gąbkę, a następnie szoruj podeszwę. Wykonuj tę czynność dokładnie i ostrożnie – jeśli środek do czyszczenia pojawi się na płóciennym materiale może jego odbarwić.

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

zamknij