×

Przez całe swoje życie czyściłeś uszy w zły sposób. Zdziwisz się, kiedy zobaczysz, jak należy to robić

Jaka jest najszybsza metoda czyszczenia uszu? Ta przy użyciu patyczków, prawda? Cóż, okazuje się, że każdy, kto korzysta z tej metody, nie sprawdził, co naprawdę się dzieje, gdy używa patyczka do higieny ucha.

Przede wszystkim, uszy są delikatne. Nie powinno się wkładać do nich żadnych rzeczy, nawet jeśli mają bawełnianą końcówkę.

Jeśli czyścisz je w niewłaściwy sposób, możesz doprowadzić nawet do uszkodzenia słuchu.

A smutna prawda jest niestety taka, że robi tak wiele ludzi, nie wiedząc z reguły, że może to być niebezpieczne.

Patyczki to niebezpieczeństwo dla uszu

Pracownicy służby zdrowia, jak również lekarze, od lat zabiegają, aby przestać wykorzystywać patyczki do czyszczenia uszu. Istnieją spore szanse, że przy ich pomocy można wcisnąć wosk głęboko do ucha, powodując poważny zator, co prowadzi do uszkodzenia słuchu.

1

Czy woskowina jest brudem?

Woskowina jest produkowana przez gruczoły w uszach i jej obecność w niewielkiej ilości jest czymś zupełnie normalnym. Ma właściwości antybakteryjne i jest częścią naturalnego systemu obronnego, który czyści i zabezpiecza kanały słuchowe.

2

Kiedy należy czyścić uszy?

Uszy w zasadzie oczyszczają się same. Wosk i brud wypychany jest na zewnątrz, w kierunku otworów. Jest pewien odsetek osób, które nie muszą czyścić uszu w ogóle. Zwykle to genetyka określa, w jakich ilościach gromadzony jest wosk w naszych uszach i bywa tak, że uszy wymagają czyszczenia, aby czuć się po prostu komfortowo, jednak trzeba pamiętać, aby robić to bezpiecznie.

3

Na zewnętrznej części przewodu słuchowego osadza się wosk

Oznacza to, że gdy ludziom gromadzi się wosk w wewnętrznej części ucha, zazwyczaj spychają jego zewnętrzną warstwę patyczkiem do środka. Im głębiej go wkładają, tym głębiej spychają wosk. Patyczek można wykorzystać, ale do czyszczenia zewnętrznych części ucha.

4

Więc jak można wyczyścić wewnętrzną część ucha?

Wykorzystanie słonej wody działa świetnie. Wystarczy włożyć bawełniany kłębek nasączony roztworem do ucha, przechylić lekko głowę i poczekać w takiej pozycji przez 3-5 minut. Następnie przychylić głowę w drugą stronę i poczekać, aż wycieknie resztka wody. Później osusz ucho i gotowe. Wosk powinien rozpuścić się pod wpływem słonej wody i wypłynąć razem z nią.

5

Krople i olejki

Możesz także użyć olejku dla dzieci lub kropli do czyszczenia uszu. Kilka kropel w kanale jest bezpieczną i skuteczną metodą, trzeba tylko uważać na to, czy nie jesteśmy uczuleni na ich składniki. Możesz przetestować kilka kropel na nadgarstku, aby zobaczyć, czy wystąpi reakcja.

6

Detergenty

Nadtlenek wodoru lub nadtlenek mocznika może być również przydatny do oczyszczania kanałów słuchowych z nadmiernej ilości wosku.

Woda utleniona AFLOFARM WODORU NADTLENEK 3 % WODA UTLENIONA 100 ML

Nawadnianie i gruszka

To z reguły wykonuje lekarz lub można kupić odpowiedni zestaw i starannie przeprowadzić nawadnianie, które zazwyczaj wykonuje się roztworem soli fizjologicznej.

8

Lekarz

Ostatecznie, jeśli problem nadal występuje, a powyższe metody nie zapewniają rozwiązania, należy udać się do lekarza, a konkretnie do laryngologa. Może dokonać ekstrakcji wosku lub dać receptę na specjalny środek, który rozwiąże problem.

9

Może Cię zainteresować

zamknij