×

Właśnie to stanie się z Twoim ciałem, kiedy będziesz jeść 3 daktyle dziennie

Daktyle są często niedoceniane i przez wielu traktowane jak słodka przekąska. Okazuje się jednak, że istnieje wiele dobrych powodów, aby jeść je regularnie, ponieważ mają bardzo dobry wpływ na Twój organizm. Mamy nadzieję, że to Cię przekona:

1. Poszerzenie tętnic

Każdemu z nas grozi miażdżyca, zwężają się wówczas tętnice, a płytki wapnieją. Zwiększa to także ryzyko udarów, ataków serca oraz innych chorób. Zacznij jeść trzy daktyle dziennie, a utrzymasz tętnice w odpowiednim rozmiarze.

Heart coronary artery blockage

2. Wątroba

Badania wykazały, że daktyle pomagają w marskości wątroby. Ten bolesny stan występuje wówczas, gdy wątroba nie może skutecznie radzić sobie z toksynami i produkuje za dużo kolagenu. Daktyle wspierają ten narząd.

3. Zdrowe serce

Daktyle zawierają dużo potasu, co świetnie wpływa na pracę układu sercowo-naczyniowego. W tym samym czasie może także zmniejszać się poziom cholesterolu – czynnik ryzyka udaru i zawału serca.

4. Wzrok

Daktyle mają dużą dawkę witaminy A, która pomaga regenerować i chronić oczy. Z kolei luteina i zeaksantyna chronią oczy i dzięki nim lepiej filtruje się szkodliwe promienie UV. Dzięki temu Twoje oczy nie będą zmęczone i dłużej będziesz cieszyć się sokolim wzrokiem.

5. Więcej energii

W połączeniu z orzechami lub migdałami są idealną przekąską między posiłkami. Dodają energii i mocy. Jednocześnie stymuluje się aktywność mózgu, dzięki czemu szybciej nam się myśli. Polecane szczególnie sportowcom.

run

6. Lepsze trawienie

Daktyle pomagają w zaparciach, niestrawnościach i innych problemach gastrycznych. Wiele osób wierzy, że regularne spożywanie pomaga w walce z rakiem. Wszystko to może mieć podłoże w zawartych w nich aminokwasach, które optymalizują trawienie i pomagają organizmowi lepiej wchłonąć składniki odżywcze.

7. Środek przeciwbólowy

Trudno uwierzyć, ale to prawda. Magnez zawarty w daktylach pomaga złagodzić bóle i obrzęki. Ma także działanie antybakteryjne i zmniejsza infekcje w organizmie.

Może Cię zainteresować

zamknij