×

9 zachowań, których powinnaś unikać zimą, jeśli chcesz zadbać o piękny wygląd swoich włosów

Utrzymanie zdrowych i pięknie wyglądających włosów jest trudne, bez względu na porę roku. Jednak na szczególną uwagę i ostrożność zasługują podczas aktualnie panującej aury, czyli zimy.

Jeśli masz suche, zniszczone włosy to nie jesteś sama. Oczywiście, jednym z rozwiązań jest cierpliwe czekanie na lato z nadzieją, że wtedy odzyskają swój piękny wygląd. Na szczęście istnieje kilka sposobów, które pomogą Ci zrobić to znacznie wcześniej.

Oto 9 zachowań, których należy UNIKAĆ podczas panującej aury. Gdy tylko zaczniesz się do tego stosować, efekty przyjdą szybciej niż mogłoby Ci się wydawać.

1. Mycie głowy gorącą wodą

Wikimedia Commons

Świetnie się składa, jeśli jesteś wielbicielką zimnego prysznica. Jeśli nie, pamiętaj, aby podczas kąpieli woda nie była zbyt gorąca, gdyż możesz wysuszyć w ten sposób włosy i spowodować jeszcze większe pęknięcia, niż gdyby była letnia.

2. Farbowanie włosów na blond

Flickr / Brando Bean 

Zima to najgorszy okres na zmianę koloru włosów na blond. Jeśli jednak jesteś wielbicielką jaśniejszych kolorów, wykorzystaj tę okazję do tego, aby sprawdzić jak będziesz wyglądać z ciemniejszymi włosami.

3. Wychodzenie na zewnątrz bez dokładnego wysuszenia włosów

Public Domain Pictures 

Jeśli robiłaś to już wcześniej, prawdopodobnie wiesz, że przemoczone włosy mogą Ci zamarznąć, a tego z pewnością byś nie chciała. Gdy to się stanie, łuski włosów zostaną długotrwale uszkodzone.

4. Podcinanie włosów, które wymaga stylizacji

Flickr / pudgeefeet 

Jeśli zamierzasz zmienić swoją fryzurę zimą, zdecyduj się na taką, która nie wymaga ciągłego układania włosów. Im więcej wymagające jest Twoje uczesanie, tym bardziej prawdopodobne, że zostanie „zniszczona”, gdy tylko wyjdziesz na zewnątrz. Pamiętaj, podczas panującej aury najbardziej zalecane są proste cięcia.

5. Codzienne prostowanie lub podkręcanie włosów

Flickr / allie™ 

Włosy zimą już same w sobie są pozbawione wilgoci i są znacznie mniej wytrzymałe. Spróbuj pozwolić im zachować swój naturalny kształt przez minimum kilka tygodni.

6. Wybieranie złych czapek

Flickr / kosmoseleevike 

Jeśli nosisz czapkę ochraniającą włosy przed zimnem i wiatrem, zwiększasz szansę na ich ochronne. Świetnie sprawdzą się w tym przypadku czapki jedwabne. Niektóre materiały mogą ocierać się o kosmyki włosów przez co stają się bardziej podatne na uszkodzenia.

7. Omijanie produktów, które odpowiadają za ochronę włosów

Flickr / Jessie Pearl 

Jeśli już używasz prostownicy do włosów lub nawet zwykłej suszarki, pamiętaj o odżywce chroniącej włosy przed wysoką temperaturą. Powinnaś jej używać przez cały rok, ale jest szczególnie ważna zimą, gdy włosy są jeszcze bardziej delikatne.

8. Codzienne mycie głowy

Pixabay 

Codzienne mycie głowy może doprowadzić do wysuszenia skóry głowy. Następstwa takiego rozwiązania są znacznie gorsze zimą, niż w przypadku pozostałych pór roku.

9. Przetrzymywanie wyłączonego nawilżacza powietrza w szafie

Flickr / shinnygogo 

Choć może to wydawać się dziwne i szkodliwe dla Twoich włosów, włączony w domu nawilżacz powietrza może pomóc nawilżyć Twoje warkocze podczas snu czy wykonywania prac domowych. Niestety, zwykle ciężko dostać takie urządzenie w zimie.

Może Cię zainteresować

zamknij