×

Domowy sposób na bezbolesne usuwanie meszka oraz wąsika! Twoja twarz będzie piękna i gładka

Dla wielu kobiet temat nadmiernego owłosienia twarzy jest dość krępujący. Jednak z tym problemem boryka się wiele dziewcząt oraz kobiet, dlatego też warto poruszyć kwestię tego, jak prosto usunąć szpecący meszek.

Domowa pasta, dzięki której usuniesz niechciane włoski

Ten kosmetyczny trik pozwoli Ci na zaoszczędzenie dużej ilości pieniędzy oraz uniknięcie bólu, który towarzyszy depilacji. Wystarczy, że w domowym zaciszu wykonasz pastę z trzech składników.

Wąsik przeszkadza głównie brunetkom, które narzekają na widoczne, ciemne włoski na górną wargą oraz okolicach żuchwy. Delikatny meszek przeszkadza także kobietom o jasnych włosach. Mnóstwo z nas wydaje krocie na wizyty u wizażystek, podczas których przy pomocy gorącego wosku, w bolesny sposób usuwamy włoski. Na szczęście jest przyjemniejszy i znacznie delikatniejszy sposób na pozbycie się meszka i ciemnego wąsika!

Potrzebujesz:

pixabay.co

– 1 łyżkę płatków owsianych,
– 2 łyżki miodu,
– 7-8 kropel soku z cytryny.

Sposób przygotowania:

Płatki owsiane wsyp do miski lub blendera i rozgnieć, tak aby powstał z nich proszek. Następnie dodaj miód oraz sok z cytryny. Wymieszaj wszystkie składniki, aż do momentu uzyskania gęstej pasty. Mieszaninę odstaw na około 1-2 godziny, po tym czasie nałóż ją na obszar twarzy, z którego chcesz pozbyć się niechcianych włosków. Po 15 minutach wykonaj delikatny masaż, tak aby rozetrzeć pastę po skórze. Na koniec spłucz masę ciepłą wodą i zastosuj krem do twarzy.

Taka kuracja nie należy do najszybszych, ale jest bardzo skuteczna i przede wszystkim – bezbolesna. Powtarzaj ten zabieg 3 razy w tygodniu przez miesiąc, po tym czasie twarz meszek powinien stopniowo znikać, a Twoja twarz stanie się nawilżona i gładka.

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij