×

Gazik nasączony wywarem z cebuli i czosnku przykleił do stopy na całą noc. Efekt był oszałamiający!

Stopy – to według medycyny chińskiej bardzo ważna część ciała, która połączona jest ze wszystkimi narządami. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z iloma nerwami są one połączone! Właśnie dlatego niektórzy z nas mają tak wrażliwe podeszwy. Należy o nie dbać i pamiętać o ich powiązaniu z resztą ciała. Regularny detoks może przyczynić się do nowej witalności i energii, ponieważ toksyny, które zjadamy są transportowane za pośrednictwem naszego systemu limfatycznego po całym organizmie i po jakimś czasie dopiero są wydalane. Ale my możemy przyspieszyć ten proces detoksykacji. Ten przepis pokaże Ci, jak łatwo zrobić to w domu, podczas gdy Ty będziesz spokojnie spać!

Dbanie o siebie nigdy nie było tak łatwe!

1

Co potrzebujesz?

– cebulę
– czosnek
– około 200 ml wody
– gaziki (samoprzylepne)
– skarpety

Czosnek i cebulę należy pokroić w plastry. Wstawić wodę w garnku, a gdy się zagotuje dodać warzywa. Wszystko powinno się gotować przez około 10 minut. Później odstaw wywar na 20 minut do ostygnięcia.

Po tym czasie zamocz gazik, wyciśnij z niego wodą, przyłóż do stopy (ewentualnie możesz jakoś przymocować), załóż skarpetę i idź spać. Rankiem zdziwisz się widokiem gazy. Im więcej toksyn w organizmie, tym ciemniejszy będzie kolor. Warto o siebie zadbać i regularnie stosować tę metodę. Proste sposób, a jaki skuteczny!

2

Może Cię zainteresować

zamknij