×

Niedomyte naczynia mogą być przyczyną brudnej zmywarki. Oto sposób jak sobie z tym poradzić

Kiedy myślisz o porządkach, zmywarka raczej nie jest pierwszą rzeczą od której chcesz zaczynać sprzątanie, prawda? Jednak to urządzenie jest odpowiedzialne za czystość talerzy, sztućców i garnków więc może jednak warto wiedzieć jak zabrać się za dezynfekcję zmywarki?

Czyszczenie zmywarki sprawia, że jest ona bardziej efektywna. Ta czynność sprawia również, że urządzenie będzie dłużej sprawne

Możesz mieć wrażenie, że zmywarka jest czysta i nie wymaga dodatkowej uwagi jednak pamiętaj, że raz na pół roku warto zabrać się za dokładne oczyszczenie urządzenia.

Poniższy sposób podzieliliśmy na trzy kroki

1) Wyciągnij dolną kratkę i upewnij się, że obszar filtra zmywarki nie jest brudny od od pozostałości środka czyszczącego czy resztek jedzenia.

onegoodthingbyjillee.com

2) Do urządzenia włóż miskę lub inny pojemnik, który jest bezpieczny do używania w zmywarce i napełnij go białym octem. Następnie uruchom pustą zmywarkę na najcieplejszy cykl. Umieść ocet na górnej półce. Pamiętaj że zmywarka musi być pusta! Powinno znajdować się w niej tylko naczynie z octem.

3) Kiedy cykl z użyciem octu się skończy, posyp dno zmywarki sodą oczyszczoną i ponownie uruchom zmywarkę na najcieplejszy tryb.

Twoja zmywarka będzie czysta i świeża, gotowa na dokładne umycie wszystkich naczyń!

Spróbujesz tej metody? A może znasz inny sposób na dezynfekcje zmywarki?

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować