Kategorie Coś z niczego / recyklingDIY

8 niezwykłych dodatków do mieszkania, które wykonasz samodzielnie

Nie od dziś wiadomo, że wszędzie dobrze ale w domu najlepiej. A żeby było jeszcze lepiej warto pomyśleć jak sprawić by wnętrze było jeszcze bardziej przytulne. Nie zawsze musi wiązać się, to z kosztami związanymi z kupnem nowych dodatków. Czasami lepiej jest zrobić je samemu, dzięki czemu zaoszczędzisz pieniądze oraz lepiej wyrazisz siebie.

#1 Mata do masażu stóp

youtube.com

Nie ma to jak relaksujący masaż stóp, prawda? Na pewno kiedy jesteś na wakacjach nad morzem lubisz przejść się wybrzeżem oraz poczuć piasek i kamyczki pod swoim stopami. Jeśli chcesz mieć to na co dzień, możesz wykonać matę do masażu. Na starą i umytą wycieraczkę, za pomocą kleju na gorąco umieść kamyczki. I tyle! Poczekaj aż klej zwiążę, a następnie wykorzystaj matę do masażu stóp.

#2 Własne dzieło sztuki

youtube.com

Jeśli lubisz sztukę, możesz stworzyć kolorowy obraz, który sprawi, że Twoi znajomi będą zastanawiać się gdzie zdobyłaś takie piękne dzieło sztuki!

Jak je zrobić?

– Kup płótno, wybierz kilka tubek z farbą akrylową oraz szeroki pędzel.
– Zaaplikuj farby według uznania – możesz zrobić kilka przypadkowych ruchów pędzlem lub stworzyć wymyślny wzór. Poczekaj aż farby wyschną.
– Teraz użyj kawałków taśmy i zakryj obraz.
– Nałóż białą farbę na miejsca między taśmą. Poczekaj aż farba wyschnie, a następnie usuń taśmę.

#3 Lampa w kształcie chmurki

youtube.com

Czy marzyło Ci się kiedyś wygodne spanie pod chmurką? Jest to możliwe i wcale nie musi Ci być zimno! Zamiast spać pod namiotem aby podziwiać piękne chmury, możesz wykonać chmurę, która będzie nie tylko ładna ale także praktyczna. Jak zrobić lampę w kształcie chmury? Na płycie pilśniowej narysuj chmurę, a następnie za pomocą piły elektrycznej wytnij kształt. Następnie wypoleruj krawędzie papierem ściernym. Użyj farby w sprayu żeby pomalować chmurę. Kiedy wyschnie zamontuj metalowe wsporniki i przymocuj je do chmury. Teraz umieść chmurę nad lampą.

#4 Misa na mydło

youtube.com

Weź szklaną miskę, przykryj ją plastikową torbą lub zawiń od środka. Teraz ułóż kamyki i użyj kleju do ich połączenia. Poczekaj aż klej zwiążę, a następnie wyciągnij miskę ze szklanego naczynia.

#5 Kubek panda

youtube.com

– Weź zwykły szklany kubek, znajdź zdjęcie, które lubisz np. słodkiej pandy. a następnie je wydrukuj.
– Przymocuj zdjęcie do wewnętrznej strony kubka, weź trochę farby i pędzla i postępuj zgodnie z liniami i krzywymi. Nie zapomnij użyć specjalnego rodzaju farby, która nadaje się do szkła i wody.
– Włóż farbę do zimnego piekarnika. Sprawdź dokładnie instrukcję korzystania z farbek – zwykle zajmuje to około 20 minut.
– Po tym czasie kubek jest gotowy! Teraz do kubka nalej mleko lub inną ciecz i ciesz się napojem.

#6 Ciekawe świeczniki

youtube.com

Świeczki na stole dodają romantycznego klimatu, jednak wosk już nie bardzo… Dlatego pamiętaj aby zawsze trzymać świeczki w świecznikach. Warto zrobić je samodzielnie np. używając balonów i cementu.
– Weź balon, napompuj go i włóż do kubka.
– Następnie weź trochę cementu i nałóż go na balon. Upewnij się, że warstwa nie jest zbyt cienka ani zbyt gruba.
– Pozwól cementowi wyschnąć, a następnie przebij balon i ułam część cementu tak, aby stworzyć pożądany kształt.
– Teraz pomaluj część wewnętrzną na dowolny kolor, pozwól farbie wyschnąć i umieść w środku świeczkę.

#7 Niezwykła misa w kształcie liścia

youtube.com

Szukasz miejsca do przechowywania biżuterii? Te piękne miseczki wykonasz w naprawdę prosty sposób! Weź kawałek modeliny i użyj wałka do ciasta, aby uzyskać płaski kawałek. Następnie weź duży liść i umieść go na modelinie. Używając wałka odbij kształt liścia na modelinie, a następnie wytnij go nożem. Następnie umieść pod masą duży kawałek folii i uformuj pożądany kształt. Pozostaw na noc, a następnie zdejmij folię.

#8 Wazon na kwiaty

youtube.com

Jeśli chcesz zamienić butelkę w coś wyjątkowego, przymocuj do niej patyczki (użyj kleju na gorąco), a następnie zwiąż całość opaską lub sznurkiem. Teraz umieść kwiaty do środka.

Zobacz także:

1) DIY: Wisząca doniczka – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku

2) Jak zrobić świeczkę w słoiku – instrukcja krok po kroku