×

18 pomysłowych rzeczy dla dzieci, które w znacznym stopniu ułatwią życie samym rodzicom

Bycie rodzicem to wspaniałe i jednocześnie bardzo trudne doświadczenie. Niektórzy z wielu projektantów również są rodzicami i doskonale znają typowe udręki związane z wychowywaniem pociechy. To z kolei skutkuje pojawieniem się fantastycznych gadżetów, które doceni każdy rodzic.

Te 18 gadżetów dla dzieci sprawi, że życie stanie się znacznie bardziej komfortowe i łatwiejsze. Rozwiązują wiele typowych problemów, a co najważniejsze, sprawiają, że nasze maluchy są zadowolone.

1. Podświetlane kule

Dzięki tym kulom, dzieci nie będą bały się zasypiać w ciemności.

2. Inteligentny materac

Ten materac sprawdza wagę dziecka, jego wzrost, rozkład pokarmu i codzienną rutynę. Wszystkie ważne informacje o swoim maluchu możesz sprawdzić za pomocą telefonu.

3. Składany wózek

Zwyczajny wózek spacerowy dla dziecka, a gdy maluch postanawia zrobić sobie pieszą wycieczkę po okolicy, wystarczy go złożyć i podążać śladami pociechy. Waży zaledwie cztery kilogramy i ułatwi życie każdego rodzica.

4. Tłumacz płaczu

Bardzo pomocne urządzenie podaje powód płaczu niemowlęcia z dokładnością do 92%. Głód, ból, zmęczenie czy brudna pielucha przestaną być tajemnicą.

5. Samonagrzewająca butelka

Butelka pozwala podgrzać napój w dowolnym miejscu bez żadnych kabli. Za pomocą specjalnych wkładów z soli i wody, w ciągu czterech minut możesz podgrzać zawartość butelki do 37° С.

6. Bransoletka bezpieczeństwa

Zagubione dziecko to koszmar każdego rodzica. Jednak ta bransoletka pomoże ci określić jego lokalizację, która wysyłana jest na twojego smartphona. Gdy pociecha oddali się od ciebie na niebezpieczną odległość, natychmiast zostanie wysłany sygnał ostrzegawczy.

7. Termometr-naklejka

Dzięki naklejce sprawdzisz temperaturę dziecka bez konieczności budzenia go lub namawiania, by siedziało w miejscu. Również, jeśli temperatura będzie zbyt wysoka, aplikacja w telefonie powiadomi cię o tym sygnałem ostrzegawczym.

8. Aplikacja do mycia zębów

Podłączona do telefonu szczoteczka wizualizuje każdy ruch w 3D. Zabawna aplikacja umożliwia dziecku zdobycie punktów za prawidłowe szczotkowanie. I jakie dziecko odmówi teraz umycia zębów?

9. Ochraniacze

Pierwsze kroki bywają bolesne. Dzięki ochraniaczom na kolana odkrywanie świata stanie się mniej niebezpieczne, a mięciutki materiał nie będzie krępował ruchów.

10. Zabawne talerze

Posiłek, który stanie się zabawą – sposób na niejadka.

11. Łyżka z dozownikiem

Karmienie staje się wygodniejsze, a łyżka szczególnie przydaje się w czasie spacerów lub podróży. Gdy dziecko nie chce jeść, z łatwością przechowasz posiłek na później.

12. Smoczek i gryzak w jednym

Może być przechowywany w lodówce, a także myty w zmywarce. Wpływa na wszystkie części dziąseł jednocześnie.

13. Projektor

To wspaniałe urządzenie pomaga dziecku zasnąć wyświetlając urocze obrazki i delikatne dźwięki.

14. Zestaw do karmienia

I zabawa w „leci samolot” nabiera dosłownego znaczenia.

15. Ubrania z monitorem

Specjalne ubranko z wbudowanym monitorem sprawdza oddech dziecka i jego aktywność w czasie snu. W razie zagrożenia alarmuje rodziców o niebezpieczeństwie związanych z oddechem, pozycją lub temperaturą.

16. Kontener na zabawki

Z łatwością wyłowi wszystkie zabawki z wanny bez bałaganu. Po skończonej zabawie wystarczy przykleić go do kafelek.

17. Automatyczny bujak

To urządzenie będzie bujało twoje dziecko w wózku, podczas, gdy ty będziesz mieć wolne ręce.

18. Łóżko dla świeżych rodziców

I maluch zawsze jest w pobliżu.

 

Wybrane dla Ciebie

21 pomysłowych zdjęć taty z córkami w przebraniach, które tworzą niezwykły album

Sholom Ber Solomon to tata dwójki dziewczynek, który wykazuje się ogromnym poczuciem humoru. Wraz ze swoimi córkami przywdziewa przeróżne kostiumy i pozuje do niesamowicie zabawnych zdjęć. Jego miny i pozy rozbawią każdego ponuraka. 😉 1. Kiedy duży listonosz przestraszył się małego pieska 2. Mała dama wymaga dużo uwagi 3. Każdy wampir uwielbia frytki z ketchupem […]

27 prawdziwych przykładów na to, jak narodziny dziecka zmieniają nasze życie

Po narodzinach dziecka, w życiu młodych rodziców, zmienia się prawie wszystko. Trzeba zweryfikować swoje dotychczasowe przyzwyczajenia i cały rytm dnia podporządkować maluchowi. Wówczas wszelkie imprezy oraz spotkania towarzyskie schodzą na drugi plan. Obejrzyj galerię i zobacz jak pojawienie się potomka wpłynęło na dotychczasowe życie jego rodziców. 1. Wakacje należą do przeszłości. Teraz mama została wielbłądem […]

Pomysłowy i pełen dystansu tata tworzy jedyny w swoim rodzaju album. 23 zabawne zdjęcia

Ber Solomon to tata dwóch dziewczynek: Zoe i Olivii. Odznacza się dużym poczuciem humoru oraz zamiłowaniem do sesji fotograficznych. Z chęcią wskakuje w coraz to wymyślniejsze kostiumy i razem z dziećmi pozuje do szalenie zabawnych zdjęć. 1. Mały łoś został złapany 2. Zaprawiony w wojnach wiking nie radzi sobie z przewijaniem dzieci 3. Czas rozpocząć […]

24 zdjęcia wyjątkowych tatusiów, dla których ojcostwo jest niezwykle zabawną misją

Ojcostwo to ciężki kawałek chleba! Jednakże niektórzy ojcowie potrafią znaleźć złoty środek między odpowiedzialnością a dobrą zabawą. Wszak jak to się mówi… najgorsze u faceta jest pierwsze 40 lat dzieciństwa, później to już z górki. #24 Ten tata dosłownie wskoczył w buty swojego ojca. Aby zobaczyć swojego syna przywdział ubrania swojego taty #23 Na początku, […]

23 specjalnie edytowanych zdjęć, jakie zatroskanej mamie wysyła dowcipny tata ich córeczki

Rodzicielstwo nie zawsze trzeba traktować śmiertelnie poważnie. Czasami warto spojrzeć na dziecko trochę pod innym kątem i zdecydować się na wprowadzenie do swojego życia potężnej dawki humoru. Kenny Deuss mieszka w Antwerpii (Belgia). Ponad rok temu został ojcem. Kiedy opiekował się w domu swoją córką, jego partnerka wykazywała się dużą troskliwością oraz pragnęła widzieć jak […]

7 rzeczy o których należy pamiętać zostawiając 8-latka samego w domu

Kiedy dziecko może samo zostać w domu? To temat dość dyskusyjny i każdy rodzic oraz psycholog ma w tej kwestii odmienne zdanie. Wedle prawa Zacznijmy od strony prawnej.  W art. 106 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń możemy przeczytać: Kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad […]